Mobil

Samsung akıllı telefon satışlarında rekor kırdı!

Samsung Temmuz-Eylül döneminde gelirinde yüzde 52 oranında bir artış sağlayarak, şirketin bugüne kadarki en yüksek kazancını elde etti.


Samsung, Temmuz-Eylül 2020 dönemi için üç aylık satış sonuçlarını açıkladı. Açıklanan rakam şirketin bugüne kadar olan gelir tarihinin en yüksek miktarı olarak kayıtlara geçti. Üç aylık dönemde tam olarak 59 milyar dolar kazanç sağladı. Bir önceki üç aylık dönem ile karşılaştırıldığında yüzde 52 oranında bir artış ve geçen yıla göre de yüzde 59'luk bir artış sağladığı gözlendi.

Samsung akıllı telefon satışlarında rekor kırdı!

Samsung akıllı telefon satışlarında maliyet yönetimini ve çevrimdışı promosyon harcamalarını kısarak bir önceki üç aylık döneme göre yüzde 52'lik bir artışla çok daha fazla kazanç elde etti. Ayrıca, genel olarak yaz aylarında akıllı telefon satışlarındaki artışta bu kazanca katkı sağladı. 

Buna ek olarak Tüketici Elektroniği Bölümü, markanın TV satışlarında da artış gözlemledi. Ayrıca masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar satışlarında büyük artış oldu. Samsung son dönemlerde yoğunlaştığı hafıza kartı sektöründen de büyük bir gelir elde etti.  

Samsung'un 2021 yılı için gelecek tahminleri ise 5G ağının genişlemesi ve kullanılabilirliğin artmasıyla akıllı telefon talebinin en azından önümüzdeki yılın ilk yarısında da artmaya devam edeceği yönünde. Bununla birlikte, Samsung grup başkanı Lee Kun-hee'nin ölmesi ve oğlu Jay Y.Lee'nin rüşvet nedeniyle yargılanmasının şirketin gelecekti performansıyla ilgili belirsizliği arttıracağı da tahminler arasında.

Yorumlar
Bb
Samsung 10 yıl daha liderliğini devam ettirir
Cevapla
Saane
inşallah
💎G@kko💎
Samsung sürekli model çıkararak gendi ayağına vuri
Cevapla
Saane
Kardeşim apple severlere dokunuyor niye apple kullanıyorsan ya fakirdin ya zengin ortası yok ama samsunga 50 tl ye bile farklı özellik vat
Mm
Adamlar şirket tarihinin en büyük kazancını yapmış sen ne diyorsun iyimisin
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.