Mobil

Samsung, akıllı telefonlar için inanılmaz bir ekran hazırlıyor

Samsung, mobil cihazlarda daha iyi bir görüntü oluşturmak tam 11K çözünürlüklü bir ekran geliştiriyor.


Samsung, mobil cihazlarda daha iyi bir görüntü oluşturmak için 12 firma ile birlikte yüksek çözünürlüklü bir ekran geliştiriyor. Yeni ekran 11K çözünürlüğünde olacak 5.75 inçlik bir ekranda inç başına 2.250 piksel yoğunluk sunacak. 11K çözünürlüğünde bir ekran ile renkleri maksimum ayrıntıda görüntülemek mümkün olacak. Samsung amiral gemisi modeli Galaxy S6 5,1 inç ekranı 1.440 x 2.560p çözünürlükte ve inç başına 557 piksel sunuyor.

Galaxy S6'nın dört katı daha yüksek piksel yoğunluğu sunacak panel "EnDK Project” olarak adlandırılıyor. Söz konusu panelin gelişim sürecine Güney Kore Bilim ve Gelecek Planlama Bakanlığı da destek veriyor. 11K çözünürlüklü ekranın geliştirilme süreci yaklaşık 3 yıl sürecek ve ilk prototip 2018’de Güney Kore’de yapılacak Kış Olimpiyatları’nda sergilenecek.

Samsung henüz detayları açıklanmasa da, yüksek çözünürlüklü ekranda bir optik yanılsama ile 3D efekti hayata geçirmeyi hedefliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.