Mobil

Samsung akıllı telefonlarında Opera Mini olacak!

Samsung'un çıkaracağı akıllı telefonlar artık Opera Mini kullanacak.

Samsung akıllı telefonlarında Opera Mini olacak!

2012 ile birlikte en fazla sükse yaratan yazılımlardan biridir Opera Mini. Web tarayıcısından çok mobil tarayıcısı ile gündemde kalan Opera, kullanıcıların beğenilerini topluyor. Mini browser akıllı telefon sahipleri tarafından tercih ediliyor, sebebi ise kolay kullanımı ve gelişmiş arayüzü.

Samsung'un bu kararı ne kadar doğru?

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefon pazarının büyük çoğunluğuna hakim Samsung yeni bir karar aldı. Karara göre artık üreteceği akıllı telefonlarda Opera Mini default(varsayılan) olarak gelecek. Opera ile anlaştığını gördüğümüz Samsung bu konuda  aldığı karar ile akıllı telefon piyasasında akıllı hamleler yapan diğer şirketlerden her zaman bir adım önde...

1330165021_logosamsung4.jpg

Opera günümüzde 160 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip, web tarayıcıları arasındaki rekoru elinde tutan Opera'nın Samsung ile anlaşması aslında tahmin edilemeyecek bir hamle de değildi.

1330164953_operaminilogo.png
Neden Opera Mini tercih ediliyor?

Opera mini akıllı telefonların gözdesi. Sebebi yukarıda da sölediğimiz gibi kullanım kolaylığı ve gelişmiş arayüzü. Bunların yanında en önemli özelliği ise
Web sayfası verilerini %90 oranında küçülterek daha hızlı görüntüleme imkanı sunuyor. Bu da kullanıcıların Opera Mini'yi neden daha çok tercih ettiklerinin bir göstergesi. Unutmadan sölemekte fayda var, Opera Mini kullanıcılarına dokunmatik tabanlı telefonlarda müthiş bir kullanım zevki veriyor, uygulamanın yukarıda bahsettiğimiz arayüzü buna çok uygun, 2. tercih edilme sebebi olarak bunu sölememizde hiçbir engel olmayacaktır. Opera Mini bugüne kadar zaten Samsung'un bazı modellerinde kullanılıyordu. Bu modeller: Star 3 Duos, Star 3 ve Champ Deluxe Duos cihazları ile Java platformlu cihazların tamamından ibaretti. Yeni karar ile üretilecek akıllı telefonların tümünde default olarak gelecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.