Samsung akıllı televizyonlarını konsola çeviriyor!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un amacı eski akıllı televizyon modellerine oyun desteği sunabilmek.

Samsung akıllı televizyonlarını konsola çeviriyor!

Samsung, 2022 yılında Gaming Hub adında yeni bir hizmet başlattı. Bu hizmet, televizyonunuzda oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyor. 2022 model Samsung akıllı televizyonlarda başlayan bu deneyim, sadece beş ay içinde 2021 model televizyonlara da getirildi. Gamescom 2023'te yapılan bir duyuruyla 2020 model akıllı televizyonlara da getirileceği bildirildi.

Samsung Gaming Hub, Samsung televizyonunuzda oyun oynamak için tam anlamıyla bir merkez. Direkt olarak buluttan oyun stream ederek konsola veya başka bir cihaza ihtiyaç duymadan oyun oynamanıza olanak tanıyor. XboxCloudGaming,GeForceNOW ve artık faaliyette olmayan Google Stadia gibi büyük oyun stream servislerinden oyunlara erişim sağlıyor.

Ayrıca Spotify ve YouTube'u da izleyebilirsiniz. Bu sayede oyun, müzik ve videolar arasında hızla geçiş yapabilirsiniz. Hizmet, doğal olarak 4K veya 8K desteği olmayan oyunları bile Samsung'un 4K ve 8K TV modelleri için AI ile yükseltebilme yeteneğine sahip.

Samsung akıllı televizyonlarını konsola çeviriyor!

Samsung Gaming Hub, Bluetooth kontrollerinin yüzde 90'ıyla uyumlu. Ayrıca sanal kontroller de destekleniyor. Fiziksel bir kontrol cihazını tercih edin ya da sadece ellerinizi kullanarak oyun oynayın, her iki durumda da Samsung Gaming Hub ile bu mümkün.

2020 model bir Samsung televizyonunuz varsa, yakında bulut oyunları ve diğer hizmetlere erişim imkanı bulacaksınız. Gamescom'da yaptığı konuşmada Samsung'un oyun ürün başkanı Mike Lucero, 2020 model televizyonlara da bulut oyun uygulamalarının genişletileceğini duyurdu. Tüm bu bilgilere göre, eski model bir Samsung televizyonu olan oyuncular için ek bir konsol veya stream cihazı almanın önüne geçilmiş oluyor. 2020 model Samsung TV'lere bu hizmetin ne zaman sunulacağına dair kesin bir tarih olmasa da, 2023 yılı bitmeden bu hizmetin aktif olması bekleniyor.