Mobil

Samsung, Android dünyasına damga vuruyor

Mobil dünyasının bir numaralı ismi elde ettiği satış rakamları neticesinde Android tarafındaki faaliyet kârın neredeyse tamamını elinde bulunduruyor.

Samsung, Android dünyasına damga vuruyor

Yılın ilk çeyreğinde 70 milyon akıllı telefon, genel anlamda ise 115 milyon telefon satışı gerçekleştiren Samsung, Apple ile birlikte mobil dünyasında elde edilen faaliyet kârın neredeyse tamamına sahip.

Android tarafına baktığımızda ise Güney Koreli üretici elde edilen faaliyet kârın %95’ine sahip. Yılın ilk çeyreğinde 10 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirerek listenin 3. sırasında yer alan LG ise %2.5’lik bir kâr elde etti. Diğer Android üreticilerinin tümü ise %2.7 seviyesinde bir kâr elde edebildi.
1368852991_samsung-king.jpg

Samsung’un hem satışlarda hem de faaliyet kârında Android dünyasına damga vurduğu gerçeği ortada. Son dönemde Galaxy S ve Galaxy Note serisiyle üst seviyede önemli başarılar elde eden Samsung, giriş ve orta seviyede sunduğu ürün çeşitliliğinin yanı sıra farklı renk seçenekleri ile geniş bir kitleye hitap ediyor.

Şirketin hali hazırdaki amiral gemisi Galaxy S4 ise satışa sunulması üzerinden bir ay geçmeden 10 milyon satış rakamına ulaşmak üzere. Yılın ikinci çeyreğinde söz konusu rakamların eklenmesiyle faaliyet kârının daha da artması bekleniyor.

Yorumlar
Adamsın ibo..
Cevapla
İbrahim
O varoş cocuğu sende Paris cocugumusun
Cevapla
©®
yakın geçmişte samsung bu bu olacak deseler dünyada kimse inanmazdı.hiç bi zaman 7250 i ,6600,6230 vs vs ayarında bi telefonu olmadı.galaxy serisi ve android çıkana kadar hiç bi varlık gösteremedi nokia karşısında. daha 4 sene önce açık ara liderdi nokia. vay be diyorum vay be
Cevapla
Misafir
gakko adam gibi konusmuyon tabi onaylanmaz oyle varoş dilinde konusursan engeli yersin alninin çatına:)
Cevapla
kutay
samsung noot 2 kullanıyorum internet bağlantısı aple den çok yavaş bu neden kaynak laniyor bilgisi olan varmı?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.