Mobil

Samsung Apple rekabetinde bir ilk! Apple kan kaybetmeye devam ediyor

Samsung Apple rekabetinde bir ilk daha yaşandı. Güney Koreli üretici, yonga seti tarafında Cupertino merkezli şirketi geride bıraktı.

Samsung Apple rekabetinde bir ilk! Apple kan kaybetmeye devam ediyor

Akıllı telefon sektöründeki en çekişmeli rekabetlerden birisi de Apple ve Samsung arasında yaşanıyor. Bu iki şirketin birbirleri için sık sık telif davaları açtıklarını zaten biliyoruz. Lakin bunun yanı sıra ticareti de es geçmiyorlar. Hali hazırda OLED ekrana sahip iPhone modellerinin paneli Samsung tarafından üretiliyor.

Teknoloji sektörünün iki dev ismi sadece akıllı telefon satışlarında değil. Pek çok kategoride rekabet halinde. Nitekim bu kategorilerden birisi de yonga seti. Bilindiği üzere Apple kendi yonga seti olan A serisini üretirken, Samsung ise Exynos serisi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Samsung Apple rekabetinde bir ilk! Apple kan kaybetmeye devam ediyor

Apple A serisi yonga setlerini yalnızca kendi mobil ürünlerinde kullanıyor. Samsung ise farklı firmalara da yonga seti pazarlıyor. Lakin yine de Exynos yongalarını ağırlıklı olarak Samsung modellerinde görüyoruz.

Counterpoint araştırma şirketi tarafından açıklanan verilere göre 2019’da bir ilk gerçekleşti. İlk defa Samsung yonga seti tarafındaki Pazar payını arttırarak Apple’ı geride bırakmayı başardı. Şimdiye kadar Qualcomm ve MediaTek’in ardından 3. sırada bulunan Apple ise bir basamak gerileyerek 4. sırada kendisine yer buldu.

Qualcomm’un yüzde 33.4 ile liderlik yaptığı pazarda, MediaTek yüzde 24.6 pay ile ikinci sırada yer alıyor. Pazar payını yüzde 14.1’e yükselten Samsung ilk 3’e girerken payı yüzde 13.1’de kalan Apple ise 4. sıraya gerilemiş durumda. Listenin son sırasında ise Kirin yongalarının üreticisi Huawei bulunuyor.

Yorumlar
Kullanici
Bence samsung dunyadaki en iyi satis yapan teknoloji ureten en iyi sirket
Cevapla
yakup
apple firması telefonları güzel lakin fiyatları çok yüksek rekabete girmek istiyorsa fiyat çıtasını düşürmesi gerekir ki piyasada kendini gösterebilisin samsung note telefonlarda batarya patlama problemi var bu firma telefonlarını kontrol edilmeden piyasaya sürüyorlar firmanın mühendisleri yazılımı yapıp test etmeden yapıyorlar demek arkadaşlarımın çogu zaten apple ve samsung note serisini satın bile almıyorlar
Cevapla
Suzunpınar
Dolar vergi ve diğer saçmalıklar
Cevapla
💠Gakko💠
Geçende yine bi yorumunda belirtmiştim Ayfon bele giderse eski günlerini çok arar, ayfon amiral gemi cihazlazlari maksimum 5000 TL orta sınıf ürünleri 2500-3000 tlye piyasaya sunmalı ki rekabet edebile
Cevapla
Enes
Belkide fiyatların aşırı uçuk olması senin ülkenin ekonomisinden kaynaklanıyordur he oyun piyasasına baktığın zaman 60 dolarlık bir oyun 400,450 TL bazında giriş yapıyor piyasaya
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.