Mobil

Samsung, Apple'a servet ödeyecek!!!

Samsung ve Apple tazminat miktarında anlaştı.


Samsung ile Apple arasında patent ihlali savaşları "Yıldız Savaşları'ndan" bile popüler bir hale ulaştı. İki firma da birbirlerine karşı açtıkları patent ihlaleri davalarıyla mobil gündemi son dönemde oldukça meşgul ettiler. Amerika'daki mahkeme salolarının dar gelmesi! ile birlikte Avrupa'daki mahkeme koridorlarına da taşınan patent ihllaleri davaları Amerika Federal Temyiz Mahkemesi'nin arabuluculuğu ile nihayet sonlandırıldı.

1449477044_samsung-copying-iphone-e1344690104490.png

Apple bu kopyalamadan dolayı 1 milyar dolardan fazla tazminat istiyordu ve Samsung bu miktara itiraz ediyordu. Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre Güney Koreli teknoloji devi 14 Aralık'a kadar Apple'a 584 milyon dolar ödeyecek.

Apple'ın yeni nesil işlemcilerinin ve ekranlarının üretimini üstlenecek Samsung'un bu anlaşmayı kabul etmesini ise oldukça normal karşılıyoruz. Her iki firma pazarda ciddi bir rekabet içinde olsalarda ticari açıdan birbirleriyle aslında oldukça iyi anlaşıyorlar...

Volkan MANAV

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.