Mobil

Samsung, Apple'ı LG'ye kaptırdı

Apple, Samsung'un yanısıra LG'den de iPhone OLED ekranlarını edrik edecek.

Samsung, Apple'ı LG'ye kaptırdı

Önümüzdeki yıl başlayacak olan yeni nesil iPhone'ların hepsi OLED ekrana sahip olacak ve LG, 3 modelin tüm panellerini tedarik etmek için Samsung'a katılacak.

KGI Securities'in tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo LG'nin önümüzdeki yıl Apple için önemli bir OLED ekran sağlayıcısı olacağını ve Cupertino'nun bu tür panellerin tedarikinin sınırlı olması nedeniyle önemli sorunlar yaşadığını ve şirketin LG ile bir sözleşme yaptığını söyledi. Gelecekte benzer problemleri önlemenin tek yolu da bu olsa gerek.

Bu noktada Samsung, Apple için tek OLED ekran üreticisi ve sonbaharda tanıtılacak olan iPhone 8 Güney Koreli firma tarafından yapılan ekranlarla gelecek. Ancak arzın sınırlı olması nedeniyle bazı gecikmelerin olması muhtemel olduğu yönündeki haberler bulunmaktadır.

Kuo, Apple'ın LG Display ile çalışmayı taahhüt ettiğini ve bunun nedenlerinden birinin, şirketin ihtiyaç duyulması halinde imalatın artırılmasına yardımcı olabilecek çok çeşitli tedarikçilerle çalışabileceğini açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.