Mobil

Samsung, Apple'ın uzlaşma talebini reddetti!

Samsung- Apple arasındaki patent davaları aldı başını gidiyor, Apple artık uzlaşma politikası güdüyor!

Samsung, Apple'ın uzlaşma talebini reddetti!

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl patent davaları arasında patlama yapan davaların sahibi bildiğiniz üzere Apple idi. Apple bir çok şirket ile patent yüzünden davalık oldu.

Aylardır karşılaştığımız patent davalarının arda arkası kesilmedi. Samsung ile aralarındaki davaların sayısı bilinmiyor. O kadar çok dava açılıyor ki takibi bile zorlaşır hale geliyordu. Samsung-Apple arasındaki bu dava sürecine bir de Motorola eklenince iyice çekilmez olan bu süreç ortalığı kızıştırıyordu.

1331227356_applesamsung-combo270x103copy.png
Apple çok yönlü uyguladığı bu politikadan vazgeçerek firmalar ile uzlaşma aşamasına gitmeye karar verdi. Bu aşamada Samsung ile uzlaşma sinyalleri veren Apple'ın isteği açık ve net olarak Samsung tarafından reddedildi.

1331227413_ed858ced81ac8.jpg
Açıklamalarda bulunan Samsung Mobil Departman Başkanı Shin Jong-Hyun, Apple ile herhangi bir uzlaşmanın söz konusu bile olamayacağını, söleyerek Samsung ile Apple arasındaki bu soğuk rüzgarların eseceğinin sinyallerini verdi.

Samsung 'un bu yeni aldığı kararı destekler nitelikte paten davalarına ayırdığı bütçenin yani 200 milyon doları 260 milyon dolara çıkarttığını öğrendik.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.