Mobil

Samsung, ATIV Book ailesini genişletiyor!

Serinin yeni üyesi olması beklenen ATIV Book 9 Style modeline ait ilk bilgiler geldi.


Yoğun olarak Android işletim sistemiyle çalışan telefon ya da tablet duyuruları gerçekleştiren Samsung, Windows ekosistemi için de ATIV serisini oluşturmuş durumda. Güney Koreli üretici bu alanda henüz kayda değer satışlar gerçekleştiremese de, ürün tanıtımlarını sürdürüyor. Son olarak haziran ayı içerisinde  13.3-inç büyüklüğünde 3200x 1800p ekran çözünürlüğüne sahip hem Android hem de Windows 8 ile çalışan  ATIV Q modelinin resmi duyurusunu gerçekleştiren Samsung, Güney Kore kaynaklı haberlere göre ATIV Book ailesini genişletmeyi sürdürecek. 

ATIV Book 9 Style olarak isimlendirilen yeni cihaza ait ilk bilgiler gelmeye başladı. İki işletim sistemi ya da sadece Windows 8.1 ile çalışacağı henüz bilinmeyen cihazda dört adet hoparlörün yer alacağı bildirildi. Söz konusu hoparlör sayısı ile ATIV Book 9 Style'ın aynı kategoride yer alan diğer modellerden daha iyi ses deneyimi sunacağını söyleyebiliriz.

1387708946_ativ-q009.jpg

Cihazda ayrıca Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 Edition modellerinde olduğu gibi suni deri görünümü sunan plastik arka kapak tasarımı yer bulacak. Samsung görünüşe bakılırsa bu tasarım anlayışını ilerleyen modellerinde de sürdürecek. Galaxy S5 için metal kasa kullanımının artık pek mümkün görülmediği şu süreçte, Samsung yeni nesil amiral gemisinde de suni deri görünümlü plastik arka kapağa yer verebilir.

ATIV Book 9 Style modeline ait detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. Dizüstü bilgisayar ve tablet olarak kullanılması beklenen hibrit cihaz ocak ayında düzenlenecek CES 2014 etkinliğinde sergilenebilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.