Mobil

Samsung beklentilerini düşürdü!

Önümüzdeki yıl satılması hedeflenen akıllı telefon satışı bir miktar düşürüldü.


2013 yılında 290 milyon akıllı telefon satış hedefi koyan Samsung'un son gelen çeyrek raporları dikkate alındığında hedeflenen rakama ulaşılmak üzere olduğu görüldü. Güney Kore üretici 2014 yılı için ise 360 milyon akıllı telefon satış hedefi ön görmüştü. Güney Kore'den gelen raporlar ise Samsung'un bu rakamı 330 milyon seviyesine düşürdüğü bilgisini veriyor. Belirlenen hedefin 30 milyon düşürülmesinde akıllı telefon pazarındaki büyümenin istenilen seviyede olmaması ve Samsung'un tablet kategorisine daha fazla odaklanacak olması gösteriliyor.

1386611740_p9300196.jpg

2014 yılında tablet kategorisine daha iddialı çözümler sunmaya hazırlanan Samsung, üretim kapasite önemli bir seviyeye yükseltilen AMOLED ekranları önümüzdeki yıl tabletlerde tekrar kullanmaya başlayacak. Şirket ayrıca 12.2 ve 13.3-inç ekran boyutuna sahip büyük ekranlı tabletleri piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.