Mobil

Samsung bir sonraki akıllı saatte parmak izi tarayıcısı kullanabilir

Güney Kore'de yayınlanan yeni bir rapor Samsung'un önümüzdeki yıl akıllı saatlerde parmak izi tarayaıcısına yer vereceğini gösteriyor.

Samsung bir sonraki akıllı saatte parmak izi tarayıcısı kullanabilir

İlk akıllı saatini geçtiğimiz yıl IFA’da Galaxy Note 3 ile birlikte duyuran Samsung, 2014 yılında sektöre en fazla akıllı saat sunan üretici oldu. Dünya Mobil Kongresi’nde  Gear 2 ve Gear 2 Neo modellerini, ardından haziran ayında Google I/O etkinliğinde Gear Live modelini duyuran Güney Koreli üreticinin bu yılki dördüncü akıllı saat çözümü ise SIM kart girişine sahip Gear S oldu.

Akıllı saat kategorisinin iddialı üreticilerinden biri olmayı başaran Samsung, Güney Kore’de yayınlanan yeni bir rapora göre önümüzdeki yıl da sektöre yön veren üreticilerden biri olmayı sürdürecek. Üst düzey bir Samsung yetkilisinden alınan bilgilere göre Güney Koreli üretici önümüzdeki yıl akıllı saatlerde parmak izi tarayıcısı kullanmaya başlayacak. Mobil tarafta ilk olarak Galaxy S5’te yer alan parmak izi tarayıcısı ilerleyen dönemlerde üst seviye tablet ve telefonların neredeyse tamamında kullanıldı. Parmak izi tarayıcısının yeni kullanım alanı bu defa akıllı saatler olacak .

1411193740_8pagegear2neo.jpg

Akıllı saate yerleştirilecek parmak izi tarayıcısı, güvenlik özelliklerinin yanında basit ödemeleri gerçekleştirme işlevi de olacak. Kullanıcılar mağazaya gitmeden ürünleri satın alabilecek. Üstelik Güney Kore’de anlaşmalı firmalarla yapılacak anlaşmalar neticesinde indirimler ve promosyonları saat kullanıcılarına uyarı olarak gönderecek.

Samsung, Şubat 2015’te muhtemelen Galaxy S6’yı karşımıza çıkaracak; zira Güney Kore’den gelen haberler parmak izi tarayıcısına sahip akıllı saatin MWC 2015’te tanıtılacağını gösteriyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.