Mobil

Samsung' dan Google' a destek

Motorola Mobility' i satın alan Google' a Samsung' dan destek geldi.


Motorola Mobility' i satın alan Google, bir takım eleştirilere mağruz kalmış ve en büyük müttefiki Samsung ile ilgili olarak bir takım açıklamalar yapılmıştı. Yapılan açıklamalara göre, bu satın alma işleminden en çok Samsung' un zarar göreceği belirtilmişti.

Fakat Samsung yapılan açıklama ve eleştirileri bir kenara bırakıp Google' a destek oldu ve Google' ın Android tabanlı telefonların haklarını koruyacağına da inandığı belirtti.

Yonhap News' te yapılan bir habere göre; Samsung' tan Lee Kun-hee, Motorola' nın satın alınmasının ardından yöneticileri çağırarak acil bir toplantı düzenlediği ve toplantıda bilişim rekabetinde güçlenmek gerektiğinin altını çizerek, alım ve birleşmeler konusunda da daha aktif olunması gerektiğine dikkat çekti. Buna göre Google'ın Motorola'yı almasını memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi.

Ayrıca Lee, IT gücünün Samsung da dahil donanım üreticilerinin elinden çıkıp yazılım şirketlerine kaydığını da açıkça belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.