Mobil

Samsung dünyanın ilk 200 megapiksel akıllı telefon kamerasını tanıttı!

Samsung, dünyadaki ilk 200 megapiksel akıllı telefon kamerasının detaylarını duyurdu. İşte detaylar.


Güney Koreli teknoloji devi geçtiğimiz dönemde kameralar üzerine bir lansman etkinliği gerçekleştirdi. Bu etkinlikte Samsung, 2 yeni akıllı telefon kamerasını duyurdu. Tanıtılan kameralar ISOCELL HP1 ve ISOCELL GN5 olarak adlandırılacak. Söz konusu kameralar sahip oldukları özelliklerle fark atıyor diyebiliriz. 

Samsung, geçtiğimiz günlerde yaptığı etkinlikte 200 MP çözünürlük sunan yeni akıllı telefon kamerasını sundu. Bu kamera hakkında en çok dikkat çekici özellik dünyada bir ilk olması. Bir çok etkileyici özellikle karşımıza çıkan kamera birbirinden farklı detaylar sunuyor.

Samsung, dünyada bir ilk olan 200 megapiksel akıllı telefon kamerasını tanıttı

Kameranın en öne çıkan ayrıntısı farklı ışık koşullarına göre performans gösterebiliyor olması. ISOCELL isimli kamera 0,64 μm piksel boyutuyla karşımıza çıkıyor. Kullandığı teknoloji sayesinde kamera, ortam ışığına göre tam piksel, 2x2 ya da 4x4 piksel grupları halinde çalışabilecek. Bu yeni özelliği sayesinde kamera, tüm ışık koşullarında mümkün olan en iyi kaliteyi sunacak. Özellikle kamera performansında Apple ile yarışan Güney Koreli teknoloji devi bu kamerasını kullandığı telefonlarda 30 fps'de 8K, 120 fps'de ise 4K video çekim performansı sunacak.

Samsung'un her iki yeni ISOCELL kamera sensörü de şu anda örnekleme için mevcut. Raporlara göre önümüzdeki yıl bu kamera sensörlerine sahip akıllı telefonlar görebiliriz. Güney Koreli teknoloji devi rekabeti oldukça artıracak.

 
 
Yorumlar
Kursat
Özellikle Apple ile yarışan ne demek. Güzel espiri
Cevapla
Selo
Ne yani benim telefonum da 12 Pro max oda 12 megapiksel 😂helal olsun samsunga diyecek laf yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.