Mobil

Samsung durmuyor! Şimdi de Galaxy A71 5G geliyor!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Samsung model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Şimdi de Galaxy A71 5G geliyor. İşte detaylar.

Samsung durmuyor! Şimdi de Galaxy A71 5G geliyor!

Ülkemizde de hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip Samsung, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Güney Koreli şirket son dönemde orta segmentte pek çok cihaz üzerinde çalışıyor. Bu cihazlardan birisi de geçtiğimiz gün Çin’in sertifikasyon kurumu 3C’de ortaya çıkan Galaxy A71 5G.

Samsung durmuyor! Şimdi de Galaxy A71 5G geliyor!

3C raporunda yer alan bilgilere göre Galaxy A71 5G  gücünü Exynos 980 yonga setindan alacak. Sistemini 8GB RAM’le destekleyecek olan model kutudan ilk çıktığında Android 10 ile çalışacak.

25W hızlı şarj özelliğini de destekleyecek olan telefonda 5G desteği de bulunacak. SM-A7160 model numarasıyla gelen cihazın Amerika, Çin, Avustralya, Yeni Zelenda ve bazı Avrupa ülkelerinde satışa çıkması bekleniyor. Bu Avrupa ülkeleri arasında Türkiye’nin bulunup bulunmadığı ise henüz netlik kazanmış değil.

Şunu da dip not olarak hatırlatalım. Son dönemde özellikle orta segmentte muazzam bir rekabet söz konusu. Çinli üreticilerin uyguladığı agresif fiyat politikası Samsung’u da fiyat kırmaya zorladı. En azından yurt dışında satılan uygun fiyatlı Samsung modellerinin sayısı son 2 yılda hayli arttı diyebiliriz. Muhtemelen önümüzdeki dönemde 200 dolar civarına satılan modellerin sayısı daha da artacaktır. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
mete
Galaxy s10 lite çıkarmak nedir peki,s10e varken ortalığın içine ettin samsung,hani 6 inç adam gibi bir cihaz yok,6,5..6,7 inç nedir elimize takozları veriyorsunuz,s10e iyi ama pil kapasitesi yüzünden alınmıuor,Huawei P30 güzel cihaz ama eksikleri çok,A serisi işlemci olarak vasat...
Cevapla
💠Gakko💠
Bele çok model çıkararak gündemde ve piyasada hakim olunmaz uygun ve f/p modeller ile piyasanın hakimi olunur diye düşünim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.