Samsung Galaxy A55 tasarımı ortaya çıktı

Samsung Galaxy A55 modelinin tasarımı, internete sızdırılan render görselleri ile her açıdan incelenebiliyor. Bu görseller, telefonun estetik yönünü gözler önüne seriyor.

Samsung Galaxy A55 tasarımı ortaya çıktı

Samsung'un gelecek yıl yeni nesil Galaxy A serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmesi bekleniyor. Şimdiye kadar, Galaxy A35 5G, Galaxy A15 ve Galaxy A25 5G'nin sızdırılan görsellerine şahit olduk. Şimdi ise, Samsung Galaxy A55 modeli de CAD tabanlı sızdırılan görsellerle ortaya çıktı ve tasarımı her açıdan gözler önüne serildi. Cihazın, bu yıl Mart ayında duyurulan Galaxy A54'ün halefi olarak gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy A55, sızdırılan görsellerde kutu şeklinde bir tasarımla dikkat çekiyor. Sağ çerçevede güç ve ses düğmelerinin bulunduğu bir çıkıntı göze çarpıyor. Güney Koreli markanın, bu tasarımı yaklaşan Galaxy A telefonlarında ana akım hale getirdiği söylenebilir, zira bu tasarım Galaxy A35 ve A15'te de görülmüştü. Cihazın arka panelinde üçlü dikey hizalanmış arka kameralar bulunuyor.

Samsung Galaxy A55 tasarımı ortaya çıktı

Samsung Galaxy A55'in alt bölümünde USB-C bağlantı noktası ve hoparlör ızgarası yer alıyor. Üst kenarda bir SIM kart tepsisi bulunuyor. Görsellerde 3.5mm jak gözükmüyor. Ön tarafta, 6.5 inçlik orta hizalanmış delikli bir ekran bulunuyor. Ekran, ince çerçevelerle çevrili. Boyut olarak, Galaxy A55'in 161.1 x 77.3 / 77.9 x 8.2mm ölçülerinde olması bekleniyor. Galaxy A55, siyah renk seçeneğiyle görülüyor.

Bugünkü bir raporda, Samsung Galaxy A55 ve A35'in, seleflerindeki plastik gövdelerin yerine metal bir gövdeye sahip olacağı belirtildi. Bu, her iki telefona da premium bir görünüm kazandıracak. Geçmiş raporlar, Galaxy A55'in henüz duyurulmamış Exynos 1480 işlemciyle ve AMD GPU desteğiyle güçlendirileceğini öne sürüyor. Cihazın 3C sertifikasyonu, 25W hızlı şarj desteğini ortaya koydu.

Samsung Galaxy A55'in ne zaman piyasaya sürüleceği henüz net değil. Ancak, BIS sertifikasyon sitesinde görülmesi, cihazın daha erken bir tarihte piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor.