Samsung Galaxy A55'in özellikleri ve resmi görselleri sızdırıldı

Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy A55'in teknik özellikleri ve resmi görselleri, bir telekom şirketi tarafından erken bir şekilde paylaşıldı.

Samsung Galaxy A55'in özellikleri ve resmi görselleri sızdırıldı

Samsung'un merakla beklenen yeni telefonu Galaxy A55'in tüm özellikleri, resmi tanıtımından önce bir Belçika telekomünikasyon şirketi tarafından yanlışlıkla paylaşıldı. 11 Mart'ta düzenlenecek olan etkinlik öncesinde ortaya çıkan bu bilgiler, cihaz hakkında daha önce dolaşıma giren söylentileri doğrulayarak teknoloji severlere net bir fikir sunuyor.

Galaxy A55, günlük kullanım ve multimedya ihtiyaçları için yeterli olacak Exynos 1480 yonga seti ile güçlendirilmiş. Daha önceden yapılan tahminler, cihazın 6GB RAM ile geleceğini öngörse de, 12GB'a kadar çıkan varyantlarının olabileceği belirtiliyordu. 128GB başlangıç depolama alanına sahip olan telefon, microSD kart yuvası sayesinde 1TB'a kadar genişletilebilir bir depolama imkanı sunuyor.

A54 modeline göre daha büyük bir adım atan Galaxy A55, 6.6 inç OLED ekranı ile canlı ve geniş görüntüleme açıları sunan bir görsellik vaat ediyor. Telefonun ön yüzünde yer alan delikli yapıdaki selfie kamerası, şık bir tasarım anlayışını koruyor.

Samsung Galaxy A55'in özellikleri ve resmi görselleri sızdırıldı - Resim : 1

Samsung Galaxy A55'in özellikleri ve resmi görselleri sızdırıldı

Kamera konusunda A54 modelinden bir yenilik getirmeyen A55, çeşitli fotoğrafçılık ihtiyaçlarına hitap eden 50MP ana sensör, 12MP ultra geniş lens ve 5MP makro lens ile donatılmış. Ön kamera ise 32MP çözünürlüğe sahip, böylece net selfieler ve video görüşmeleri mümkün hale geliyor.

Cihaz, A serisi telefonlardan beklenen 5,000 mAh kapasiteli pil ile uzun bir pil ömrü sunuyor. Yazılım tarafında ise Android 14 ile güncellenerek, Samsung'dan daha uzun yazılım desteği alınabileceği sinyalini veriyor.

Samsung, 11 Mart'taki etkinlikte cihazın fiyatlandırması hakkında resmi bilgileri paylaşacak. Ancak bu sızıntı, Galaxy A55'in özelliklerini ve potansiyel alıcıların bütçeleri ile ihtiyaçlarına ne derece uygun olabileceğini anlamaları açısından önemli bir kaynak oluşturuyor.