Mobil

Samsung Galaxy A9 Pro geliyor

Samsung aralık ayında duyurduğu Galaxy A9'un bu defa Pro modelini hazırlıyor.

Samsung Galaxy A9 Pro geliyor

Samsung’un ilk olarak ocak sonunda gündeme gelen akıllı telefonu Galaxy A9 Pro bugün resmi makamlarca onaylandı. Telefonun Hindistan’ın ithalat ve ihracat veritabanı Zauba’da ortaya çıktı. SM-A9100 model numarasına sahip Galaxy A9’un şimdilik sadece ekran boyutu biliniyor. Telefonun bunun dışında Galaxy A9’un üzerine neler getireceği belirsiz.

6 inç büyüklüğünde ekranın eşlik edeceği Galaxy A9 Pro Hindistan’a 360$’a eş değer bir fiyattan giriş yapmış görünüyor. Ancak bu değer telefonun global pazardaki satış fiyatını yansıtmayacaktır. 

1454590485_samsung-a9-pro.jpg

Galaxy A9’da Full HD çözünürlüklü  ekran kullanan Samsung, Pro modelde söz konusu çözünürlüğü Quad HD’ye yükseltebilir. Bunun dışında daha güçlü bir işlemcinin Galaxy A9 Pro’ya eşlik etmesi muhtemel görünüyor. 

1450899085_11.jpg

*Samsung Galaxy A9

Samsung, 21 Şubat’ta Mobil Dünya Kongresi’nde Galaxy S7 ve S7 Edge’in tanıtımını gerçekleştirecek. Güney Koreli üreticinin etkinlik kapsamında Galaxy A9 Pro’yu duyurmasına pek ihtimal verilmiyor, zira Galaxy A9’un tanıtımı üzerinden sadece iki ay geçti. Farklı kaynaklarda yer alan bir başka iddia ise; Galaxy A9 Pro’nun sadece Güney Asya ülkelerine yönelik bir model olduğu şeklinde. 


1454603533_piyasada-en-iyi-kameraya-sahip-akilli-telefonlar0.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.