Samsung Galaxy F15 5G'nin işlemcisi belli oldu

Samsung Galaxy F15 5G'nin Geekbench listesine göre, Dimensity işlemciyle geleceği ortaya çıktı, teknoloji tutkunları detayları merak ediyor.

Samsung Galaxy F15 5G'nin işlemcisi belli oldu

Samsung'un Galaxy F15 5G modelinin Hindistan ve Bangladeş'te piyasaya sürüleceği konuşuluyor. Bu iki ülkenin bölgesel web sitelerinde cihazın destek sayfası yayına alındı. Yakın zamanda internete sızdırılan görsellerle cihazın tasarımı ve renk seçenekleri gözler önüne serildi. Şimdi ise cihaz, Geekbench test platformunda ortaya çıktı ve yonga seti, RAM miktarı ve işletim sistemi sürümü gibi önemli özelliklerini açığa çıkardı.

Geekbench listelemesine göre Galaxy F15 5G, SM-E156B model numarası ile görüldü. Listeleme, cihazın 2.0GHz hızında çalışan altı çekirdek ve 2.20GHz hızında çalışan iki çekirdeğe sahip bir MediaTek yonga seti tarafından güçlendirildiğini belirtiyor. Listeleme kaynağının kodunda, cihazın Mali G57 GPU ile donatıldığı belirtiliyor. Bu detaylar, cihazın Dimensity 6100 Plus yonga seti ile güçlendirilmiş olabileceğine işaret ediyor.

Samsung Galaxy F15 5G'nin işlemcisi belli oldu

Ayrıca, cihazın 4 GB RAM'e sahip olduğu ve Android 14 işletim sistemi üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerde sırasıyla 690 ve 1752 puan aldığı görülüyor.

Sızdırılan görseller, F15'in siyah, mor ve nane yeşili gibi renk seçenekleriyle geleceğini gösterdi. Cihazın 6,000mAh kapasiteli büyük bir bataryaya sahip olabileceği düşünülüyor. Diğer özelliklerinin Galaxy A15 5G modeli ile benzer olabileceği speküle ediliyor.

Galaxy A15 modeli, 6.5 inçlik AMOLED FHD+ 90Hz ekran, 13 megapiksel ön kamera ve 50 megapiksel üçlü arka kamera birimi ile dikkat çekiyor. Dimensity 6100+ yonga seti ile güçlendirilen bu cihaz, 8 GB'a kadar RAM, 256 GB'a kadar depolama alanı ve 25W hızlı şarj destekli 5,000mAh batarya ile geliyor. Güvenlik için yan tarafta bir parmak izi tarayıcısı bulunuyor.