Samsung Galaxy Fold 4 kemarası ile ilgili yeni detay!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Galaxy Fold 4 ile kamera tasarımında bir değişiklik getirecek. İşte tüm detaylar.

Samsung Galaxy Fold 4 kemarası ile ilgili yeni detay!

Samsung Galaxy Z Fold 3 geçen yıl piyasaya sürüldüğünde bazı değişiklikleri de beraberinde getirmişti. Bu değişikliklerden biri de ekran altı selfie kamerasıydı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, şimdi bunu Fold 4'te daha da geliştirmeyi hedefliyor. Daha önce paylaşılan ancak ardından silinen bir Twitter gönderisi, şirketin bu kapsamdaki planlarını ortaya koydu.

Samsung Galaxy Fold 4 kemarası ile ilgili yeni detay!

samsung

Yeni cihaz ile ekranın çözünürlüğünü yaklaşık %40 oranında iyileştirilecek. Piksel yoğunluğu 94 ppi'den 132 ppi'ye çıkacak. Bu da, selfie kamerasını daha az görünür hale getiren bir tasarım anlamına geliyor. Bu değişikliğin görüntü kalitesi üzerinde bir etkisi olup olmayacağı belli değil, ancak bu kamera zaten çoğunlukla görüntülü aramalar için tasarlandı. 10 Ağustos'taki resmi sürümden sonra cihazın kamera detayları tamamen belli olacak.

Güney Koreli teknoloji devi 10 Ağustos'ta gerçekleştireceği etkinlikte yeni katlanabilir cihazlarını da tanıtacak. Şimdiden merakla beklenen bu yeni katlanabilir cihazlar sektörde heyecan yaratmış durumda. Şu an için katlanabilir telefon sektöründe lider olan Güney Koreli teknoloji devi bu konumunu korumaya devam etmeyi hedefliyor. Şirketin planları arasında Android 13 güncellemesini de yeni tanıtacağı planlara sunmak yer alıyor. Yeni güncelleme katlanabilir cihazlar için bazı önemli iyileştirmeler getirecek.