Mobil

Samsung Galaxy Gear Yenileniyor!

Galaxy Gear yeni özellikleri ile iWatch'a rakip olmaya aday

Samsung Galaxy Gear Yenileniyor!

Herkes Apple'dan iPhone 6'yı beklerken firma iWatch akıllı saatini de iPhone 6 ile birlikte tanıtmayı planlıyor. 2 Haziranda yapılacağı söylenen lansmanda hem iPhone 6'nın hemde iWatch'ın tanıtılacağı belirtilirken Samsung'un pek satılmayan Galaxy Gear akıllı saatlerini güncellemeye gideceği söylenmeye başlandı.

Şubat ayında yapılan Dünya Mobil Kongresinde yen nesil Galaxy Gear 2 ve Galaxy Gear Neo (kamerasız modeli) saatlerini tanıtıan Samsung'un akıllı saatlerinin bir telefonu ihtiyaç duması ise en büyğk handikapıydı. Özellikle bu akıllı saatlerin belli modellere yönelik verdiği kullanım desteği de en çok eleştirlen yanlarından biriydi. Samsung'un yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığı ve bu akıllı saatin akıllı telefonlara ihtiyaç duymadan Sim Kartın telefona takılmasıyla kendi başına da kullanılabileceği söylenmekte. 

1400920140_galaxy-gear-2-600.png

Buradaki en büyük sorun ise tabii ki pil gücü olacaktır. Yoğun olmayan bir kullanımda bile gün içinde yetmeyen akıllı saat pili birde üstüne telefon görüşmeleri eklendiğinde nasıl bir kullanıcı deneymi sunacak bunu çok merak etmekteyiz. Samsung'un iWatch'ın çıkışını bekleyeceği ve yolunu buna göre çizeceği de gelen dedikodular arasında.

Bir başka sorun ise şimdiye kadar Tizen işletim sistemi kullanılan Galaxy Gear akıllı saatlerine Android işletim sisteminin port edilmesi olabilir. Akıllı saat teknolojisi bu ekranlar ile en az 1 haftalık şarj süresi sunmadıkları sürece gelişmeyecek ve yaygınlaşmayacaktır diye düşünmekteyiz. Akıllı saatler ile ilgili siz ne düşünüyoruz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.