Mobil

Samsung Galaxy Note 10 Lite hakkında bilinen her şey

Bugüne kadar ortaya çıkan bilgiler eşliğinde Samsung Galaxy Note Lite hakkında bilinen her şeyi bir araya getirdik.

Samsung Galaxy Note 10 Lite hakkında bilinen her şey

Samsung'un kalemli cep telefonu ailesi olan Note serisinin en yeni üyeleri olan Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus geçtiğimiz aylarda tanıtılmış ve Türkiye pazarına da giriş yapmıştı. Ancak bu yeni ailenin fiyatının yüksek olması özellikle Türkiye gibi alım gücü düşük, vergilerin yüksek olduğu ülkelerde satışların beklentilerin altında kalmasına yol açmıştı.

Uzun yıllar sonra aileyi birden fazla ürünle zenginleştiren Samsung, Note ailesini genişletmeye karar verdi. Aileye yeni katılacak olan Samsung Galaxy Note 10 Lite, ailenin en küçük modeli olacak. Marka tarafından resmi olarak olmasa da onaylanan yeni modelin olası özelliklerini sizler için bir araya getirdik.

Samsung Galaxy Note 10 Lite hakkında bilinen her şey

Bugüne kadar ortaya çıkan bilgilere göre Galaxy Note 10 Lite, Samsung cephesinde SM-N770F olarak isimlendirilecek. Note ailesinin önemli özelliklerinden biri olan kalemle kullanım bu modelde de yer alacak. İşlemci tarafında ise beklentiler ailenin diğer üyelerinde olduğu geibi Snapdragon 855 / Exynos 9825 olması yönünde. Yani Galaxy Note 10 Lite, ailenin diğer üyeleriyle aynı işlemciyi kullanacak.

Note ailesinin uygun fiyatlı çözümü olacak yeni modelin diğer modellerden farkının kamerasının daha düşük özelliklere sahip olacağı yönünde. Note 10 ve Note 10 Plus modellerinde güçlü kameralar yer alırken Note 10 Lite'ın biraz daha az özellikli bir kamerasının bulunması bekleniyor.

Yeni modelin bir diğer farkı ise iki farklı renk seçeneğine sahip olması. Note 10 ailesi çok daha fazla renk seçeneği ile satılırken Note 10 Lite sadece siyah ve kırmızı renk seçenekleri ile gelecek.

Şimdilik hakkında çok fazla detayın bulunmadığı yeni modelin önümüzdeki aylarda resmi olarak duyurulması ve bu duyurunun ardından satışa sunulması da bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.