Samsung, Galaxy Note 20 serisi için önemli bir güncelleme yayınladı

Son zamanlarda pek çok modeli için önemli güncellemeler servis eden Samsung, Galaxy Note 20 serisi kullanıcılarını da unutmadı.

Samsung, Galaxy Note 20 serisi için önemli bir güncelleme yayınladı

Samsung, Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra modelleri için Amerika'daki bağlı bulundukları taşıyıcılar aracılığıyla Temmuz 2023 güvenlik güncellemesini yayınlamış durumda. Bu güncelleme, yazılım sürümü N98xUSQS4HWF5 ve önümüzdeki birkaç gün içerisinde bütün büyük taşıyıcılar üzerinden aşamalı olarak dağıtılacak. Bu yeni güncelleme, cihazın güvenliğini artırmaya yönelik ve önceki yazılım sürümündeki 90'dan fazla güvenlik açığını gideriyor.

Peki, Galaxy Note 20 serisi bu güncellemeyle neler kazanıyor? Temmuz 2023 güvenlik yaması, toplamda 90 düzeltme içeriyor. Bu düzeltmelerin 52'si Google tarafından, kalan 38'i ise Samsung tarafından sağlanıyor. İçlerinde üç adet kritik ve 56 adet yüksek öncelikli güvenlik açığı bulunan düzeltmeler mevcut. Geri kalan düzeltmeler ise orta düzeyde risk içeriyor. Özellikle belirtmek gerekir ki, Samsung Haziran 2023 yamasında yer alan üç düzeltmeyi Google'ın Temmuz güncellemesine eklemiş durumda.

Samsung, Galaxy Note 20 serisi için önemli bir güncelleme yayınladı

Samsung tarafından gerçekleştirilen güvenlik düzeltmeleri, manuel paket yükleme hizmetlerine ADB komutuyla yapılan müdahaleler, ses sistemine erişim kontrolü, UWB yonga seti kimliği, SMS yayını yapılandırması, Galaxy Temalar Servisi, Ayarlar erişim kontrolü ve iç yazılım test işlevlerinde hatalı yazım sorunlarını kapsıyor. Bu düzeltmeler, potansiyel olarak yetkisiz kod yürütme risklerini azaltıyor ve genel sistem güvenliğini artırıyor.

Amerika'da Galaxy Note 20 veya Galaxy Note 20 Ultra kullananlar, yeni güncellemeyi kontrol etmek için Ayarlar > Yazılım Güncelleme yolunu takip edebilir ve "İndir ve Yükle" seçeneğini seçebilir.

Samsung Galaxy Note 20 serisi, ilk olarak Android 10 ile piyasaya sürülmüştü. Bu cihazlar, 2021'in sonlarında Android 11, 2022'nin sonlarında Android 12 ve 2023 yılında Android 13 güncellemelerini almışlardı.