Mobil

Samsung Galaxy Note 4 ve Galaxy Alpha'da Gorilla Glass 4 kullanacak

Dere geçilirken at değiştirilir mi?


Corning firması 3 hafta önce yeni nesil Gorilla Glass cam kaplama ve koruma filmini tanıtmıştı. Bu kaplamanın telefonların ekranlarını 1 metre yükseklikten düşmelere karşı %80 oranında koruduğu firma tarafından açıklandı. Telefonların ekranlarının (Oppo Find 7 gibi) daha fabrika sürecinde film koruma ile kaplanması gerektiğini ve sadece Gorilla Glass'a bu işin bırakılmamasını düşünmekteyiz.

Gorilla Glass 4'ün telefonların ekranlarını kırılmalara karşı büyük oranda koruyacağını düşünmekle beraber kılcal çiziklere karşı koruma oranını ise sanırız bu koruma filmine sahip telefonları kullandıkça öğreneceğiz. 

Gorilla Glas 4'ün tanıtım reklamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Gelen bilgilere göre Samsung bundan böyle pazara sunacağı Galaxy Note 4 ve Galaxy Alpha'da yeni nesil Gorilla Glass 4 kullanacak. Gorilla Glass 3 kullanan telefonlar için bir işlem yapılacak mı bunu bilemiyoruz ama zaten farklı işlemcilere sahip telefonlar üreten Samsung'un farklı ekran koruma teknolojileri ile de telefonları pazara sunmasının kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağını oldukça merak etmekteyiz. Gorilla Glass 3'lü telefonların fiyatlarının ucuzlama gibi bir durum oluşturup oluşturmayacağını ise zaman içinde göreceğiz ya da belki de bu farkı farketmeyeceğiz bile...

Teknoloji marketlere gidip Gorilla Glass 4'lü Note 4 almak istiyorum demeye hazırlansanız iyi olur!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.