Mobil

Samsung Galaxy Note 4'te görme engelliler için Ultrasonik sensörler kullanacak

Samsung Galaxy Note 4 ile birlikte "Erişilebilirlik" seçeneklerini bir üst kademeye taşımaya hazırlanıyor.

Samsung Galaxy Note 4'te görme engelliler için Ultrasonik sensörler kullanacak

Samsung'un 5 Eylülde Berlin'de başlayacak olan IFA 2014 fuarından önce yeni nesil Galaxy Note 4'ü tanıtması bekleniyor. Telefonun hem işlemci tarafında hemde Ram konusunda bazı ilkleri de yanında getirmesi beklenirken sammobile sitesi Sasmung'un Galaxy Note 4'te çok değişik bir özelliği kullanabileceğini belirtti.

1408534963_327756.jpg

Ön kameradan kullanıcının hareketlerini kontrol ederek internet sayfaları yada resimler arsında dolaşma, telefon çaldığında dokunmadan telefona cevap verme gibi birçok seçenek Samsung mobil cihazlarında ön kamera sayesinde yapılabiliyordu.

Samsung Galaxy Note 4 ile birlikte artık ultrasonik sensörler kullanarak görme engelli kullanıcıalrında da telefon kullanabilmesine olanak sağlamayı amaçlıyor. Akıllı telefonlarda hiç dikkat etmediğimiz "Erişilebilirlik Seçeneği" görmesi kısıtlı olan kişilere yardımcı olsa da bu özelliğin çığı açacağını ve birçok alanda kullanılabileceğinin de altını çizelim.

Bakalım Galaxy Note 4 bize hangi sürprizleri hazırlıyor...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.