Mobil

Samsung, Galaxy Note 4'ün Snapdragon 810 işlemcili sürümünü test ediyor

Daha güçlü bir Galaxy Note 4 yolda...


Büyük ekranlı amiral gemisi akıllı telefon Galaxy Note 4’ü Exynos 5433 ve Snapdragon 805 işlemcileriyle piyasaya sunan Samsung’dan bir sürpriz gelebilir. Samsung’a en yakın kaynaklardan biri olan SamMobile sitesinin iddiasına göre Snapdragon 810 işlemcili Galaxy Note 4 Güney Kore’de ülkenin önde gelen operatörleri tarafından test ediliyor.

Snapdragon 805’e oranla hem CPU hem de GPU biriminde daha yüksek performans gösteren sekiz çekirdekli Snapdrgon 810’da 64-bit mimarisini görüyoruz. 4+4 şeklinde kümelenen işlemci gerek görüldüğünde sekiz çekirdeğin tümü de aynı anda devreye sokabiliyor. 

Samsung’un Snapdragon 810 işlemcili Galaxy Note 4’ü ne zaman piyasaya sunacağı bilinmiyor. Bu hafta yayınlanan bazı haberlerde Snapdragon 810’un üretim sürecinde yaşanan aksaklıklardan dolayı gecikme yaşanabileceği ifade edildi. Qualcomm ise bu iddialara resmi olarak yalanladı.

Snapdragon 810 işlemcili Galaxy Note 4 iddialarına ilişkin önümüzdeki günlerde daha fazla detayın gün yüzüne çıkması bekleniyor. İyisi mi biz bu söylentilerin daha da olgunlaşmasını bekleyelim. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.