Mobil

Samsung Galaxy Note 5 bu özellikten yoksun olarak gelecek

Galaxy Note 5 hangi Android sürümünü kullanacak?

Samsung Galaxy Note 5 bu özellikten yoksun olarak gelecek

Mobil dünyasında işletim sistemi açısından iOS ve Android pazarın büyük bir kısmına sahip. Android onlarca farklı akıllı telefon ve tablet üzerinde çalışırken, Apple’ın kendi geliştirdiği iOS platformu sadece iPhone ve iPad üzerinde kullanılabiliyor. Her iki işletim sisteminin de kendilerine göre avantajları var ancak güncelleme konusunda iOS kullanıcıları biraz daha avantajlı. Çünkü İOS’un her yeni sürümü tanıtıldığında çok kısa süre içinde tüm modellere güncelleme verilebiliyor. Ancak Google’ın geliştirdiği Android sürümü tanıtıldıktan aylar sonra gelişmiş telefonlara güncelleme gelmeye başlıyor ve hatta birkaç yıl geriden gelen telefonlar güncelleme alamıyor.

1432998452_samsung-galaxy-note-5-concept-photo.jpg

Bu durumun Samsung’un önümüzdeki ekim ayında tanıtılacak olan Galaxy Note 5 phablet telefonunu da etkileyecek gibi görünüyor.  Muhtemelen Galaxy Note 5 ekim ayında tanıtılacak. Ancak Google geçtiğimiz günlerde duyurduğu Android’in son sürümü Android M’i tanıttı ancak, tam sürümünü tanıtıp sonbahar aylarında akıllı telefonlara sunmaya başlayacak. Bu durumda Galaxy Note 5’in Android M ile gelmesi pek mümkün değil gibi görünüyor.

Bu durumda Glaxy Note 4’te olduğu gibi Galaxy Note 5'i satın alan kullanıcılar, Android’in yeni sürümünü ancak yılbaşından sonra kullanabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.