Galaxy Note 5 ilk bakışta Galaxy S6’ya çok benziyor. Galaxy S6 Edge’in ön tarafından bildiğimiz yan kenarlarının yuvarlatılması Galaxy Note 5’de de görülebiliyor. Farkı ise, bu yuvarlatmanın ön panelde yer almaması. Bahsi geçen bu özellik, Galaxy Note 5’in arka kısmındaki yan kenarlarda kullanılmış.

Unutmadan söyleyelim. Samsung, Galaxy Note 5 ürününde micro SD kart yuvasını tercih etmedi. Ayrıca, üzerinde bulunan 3000 mAh’lik pil değiştirilemiyor. Bu birçok kişi için çok büyük bir dezavantaj olabilir. Fakat bundan da önemlisi ise, beraberinde gelen S-Pen kalemini yanlışlıkla yuvaya ters taktığınızda, cihaza zarar vermeden çıkaramıyor olmanız.

Galaxy Note 5, 5.7 inç büyüklüğünde QHD çözünürlüğüne ulaşan Super Amoled ekran kullanıyor. Samsung, bu üründe tahmin edildiği gibi Galaxy S6 Edge’de kullanılan Edge ekranı kullanmıyor. Bu ekran daha çok Galaxy S6’nın ekranına benziyor. Farkı, 5.1 inç büyüklüğünde 5.7 kullanması ve 2.560 x 1.440 piksel çözünürlüğünde 518 ppi piksel yoğunluk değerine ulaşabilmesi.

Galaxy Note 5’in ekranı, Note 4 ile kıyaslandığında çok daha parlak ve çok daha az enerji harcıyor. Renk doğruluğu oldukça başarılı ve renkler inanılmaz canlı. Galaxy Note 5’in ekranı bu yüzden olsa gerek, en iyi ekranlardan biri olarak kabul ediliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.