Mobil

Samsung, Galaxy Note 5’te S-Pen uyarı etiketleri kullanmaya başladı

Samsung, Galaxy Note 5'te S-Pen'in yanlış takılmasına karşı uyarı etiketlerine yer vermeye başladı.


Samsung, Galaxy Note 5’te hem yazılım hem de donanımı itibariyle oldukça gelişmiş bir S-Pen kaleme yer verdi. Ancak firma S-Pen kalemde daha önceki Note modellerinde görmediğimiz bir şekilde bas-çıkar mekanizması kullandı. Bu gelişme Note 5 kullanıcıların kalemi yuvasında daha kolay çıkarmasını sağladı, fakat söz konusu mekanizma önemli bir sorunu da beraberinde getirdi.

Galaxy Note 5’in satışa sunulduğu ilk günlerde kimi kullanıcılar S-Pen kalemi yuvasına yanlış yerleştirerek mekanizmaya zarar verdi. Samsung bu durumun kullanıcı kaynaklı bir hata olduğunu ifade ederken, şikayetlerin artması üzerine Güney Koreli üretici yeni bir çözüm üretti.

1447797330_1.png

Samsung, S-Pen'in yanlış takılmaması için uyarıyor

Samsung bundan sonraki süreçte satışa sunacağı Galaxy Note 5’te S-Pen’in nasıl takılması ve nasıl takılmaması gerektiğini gösteren uyarı etiketlerine yer verecek. Samsung söz konusu uyarı etiketini telefonun ekranına yerleştirerek kullanıcıların rahat bir şekilde görmesini sağlıyor.

İlginizi çekebilir; 

Samsung’un yaptığı bu uyarı elbette kullanıcıların dikkatinden kaçmayacaktır, ancak yine de Galaxy Note 5’te S-Pen’i yanlış yerleştirdiniz. Alt bölümdeki videoyu izleyerek yanlış yerleştirilen S-Pen’in nasıl çıkartıldığına göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.