Mobil

Samsung, Galaxy Note 7 tazminatı için direniyor

Samsung, Galaxy Note 7yüzünden mağdur olmuş kişilere daha fazla tazminat vermek istemiyor.

Samsung, Galaxy Note 7 tazminatı için direniyor

Güney Kore'de, Samsung'a karşı Galaxy Note 7'nin neden olduğu sorunlarla ilgili yakın zamanda 2.400 tüketici tarafından ek tazminat talebi ile dava açıldı.

Beş bireysel Galaxy Note 7 kullanıcısı, benzer savunmalarla kendi ülkelerinde Samsung’a karşı dava açtı. Kullanıcılar Galaxy Note 7 yanması ile fiziksel olarak hasar gördüklerini solunum yolu hastalıklarına yakalandıklarını iddia ederek ek tazminat istediler.

1480946676_samsung-loss.jpg

Samsung bu iddialara cevap vermek için hukuk firması Lee & Ko'yu kiraladı ve Galaxy Note 7 müşterileri yasal zorluklar nedeniyle neredeyse bıktı. Dava açan 2.400 tüketici ise telefon değiştirme nedeniyle Samsung’dan 500 bin Won yani 426 dolar para ödemesini istiyor. Samsung’u dava eden beş kişi ise Galaxy Note 7 yanması ve patlaması nedeniyle oluşan fiziksel hasar ve zihinsel şok için 42 milyon Won, yani 3.580 dolar tazminat talep ediyor.

Yerel haberlere göre Samsung, bu tazminat taleplerine direniyor ve tüketicilerin iddia ettiği zararın dayanılmaz aralıkta olduğu iddia ediliyor. Samsung zaten 100.000 Won (86 $) mobil kuponun yanı sıra Galaxy Note 7'yi henüz piyasaya sürülmemiş Galaxy S8'e Güney Kore'deki müşterilerine yarı fiyat ile yükseltme seçeneği de verdi. Şirket, Galaxy Note 7'nin neden olduğu tüm sıkıntılar için bunun yeterli bir telafi olduğuna inanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.