Mobil

Samsung Galaxy Note 7'nin iris tarayıcısı ne işe yarayacak?

Samsung Galaxy Note 7'nin iris tarayıcı özelliği ile neler yapılabilecek?


Samsung Galaxy Note 7 yakın zamanda tanıtılacak ve telefonun en çok merakla beklenen özelliklerinden biri de mobil ödemeler için kişinin kimliğini doğrulamak ve telefonun kilidini açmak için kullanılacak olan iris tarayıcısı oldu.

Samsung, yeni phablet modeli Galaxy Note 7’de parmak izi tarayıcının yanı sıra, göz tarama özelliğini de kullanmayı planlıyor. Sistem, çoklu kamera kullanarak kullanıcının ilk olarak gözünü ve daha sonra yüzünü algılayacak. Taranan göz daha önceki kaydedilen görüntü ile uyduğundan emin olmak için üç lens kullanıyor. Kızıl ötesi ışınlar Uygulamalar İşlemci tarafından kontrol gözleri hedef olabilir.

1467092928_pati.png

Samsung'un iris tarayıcı için aldığı patent görseli...

İris tarayıcıda iki dar alan lens yer alacak. Bunlar gözü tararken, geniş görüş alanına sahip üçüncü bir lens ise kullanıcının yüzünü tarayacak. Eğer göz veya yüz kabul edilmezse, bir sesli mesaj ile kullanıcı tekrar taratması için uyarılacak.

Yeni Galaxy Note 7’nin 2 Ağustos tarihinde tanıtılması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.