Mobil

Samsung'dan Galaxy Note 8 itirafı!

Samsung, Galaxy Note 8 pil sorunlarını kabul etti ve konuyla ilgili açıklama yaptı.


Samsung Galaxy Note 8 kullanıcıları, Samsung forumlarında bataryanın tamamen boşaldığında cihazın kapandığını ve açılmadığını bildirmişlerdi. Kullanıcılar cihazı şarja taktıktan sonra bile açamadıklarından şikayet ediyorlar. Sorunun kesin nedeni bilinmemekle birlikte, Samsung yalnızca birkaç birimle sınırlı olduğunu söyleyerek sorunu onayladı.

En çok etkilenen modeller, muhtemelen Snapdragon destekli birimler oldu çünkü raporların çoğu ABD operatörlerin sattığı modellerden geliyor. Konu donanım veya yazılımla ilgili olsa da, Samsung'un etkilenen müşterilere yenisini teklif ettiği söyleniyor.

Şirket, soruna neden olan şeyleri henüz açıklayamadı, kullanıcılar da cihazın şarjda olduğu sırada ısınmakta olduğunu ancak açılmadığını bildirdi.
Sayı çok az olsa da Samsung Galaxy S8 kullanıcıları da benzer bir sorunla karşı karşıyave bu raporlar çok güvenilir değil. Samsung'un bildirisi belirsiz ve sorunun sebebi hakkında herhangi bir ayrıntı sunmuyor.

Şirket yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Samsung bu tür tüm raporları ciddiye alıyor, yalnızca şarj sorunuyla bağlantılı olabilecek çok az sayıda müşteri şikayeti aldık ve maalesef konuyla ilgili daha fazla yorum yapamayız.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.