Mobil

Samsung Galaxy Note 9 kamera problemi ile boğuşuyor

Samsung'un en yeni amiral gemisi olan Galaxy Note 9'da kamera problemi olduğu ortaya çıktı. Firma problemi çözmek için çalışmalara başladı.

Samsung Galaxy Note 9 kamera problemi ile boğuşuyor

Amiral gemisi telefonlarda zaman zaman ortaya bazı sorunlar çıkabiliyor. Bunlardan biri geçtiğimiz günlerde Samsung'un en yeni telefonu Galaxy Note 9'da ortaya çıktı. Telefonun kamerasının donması ya da 'kamera arızalı' mesajları vermesine neden olan sorunla ilgili olarak Samsung'un çalışmalar başladığı açıklandı.

Galaxy Note 9'da kamera problemi ortaya çıktı

Piyasaya sürülmesinden bugüne kadar birçok kez şikayet edilen konulardan biri haline gelen kamera sorunu yüzünden bazen telefon kilitlenirken bazen ekranda 'kamera arızalı' mesajı çıkıyor.

Ağırlıklı olarak Snapdragon 845 çipseti bulunan modellerde ortaya çıkan sorunla ilgili olarak Samsung'un çözüm üretmeye çalıştığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız geçici bir çözüm olarak sistem ön belleğini temizleyebilirsiniz. Bu yöntemle sorun bir nebze olsun çözülüyor.

Muhtemelen Samsung önümüzdeki günlerde sunacağı bir güncelleme ile beraber bu sorunu da ortadan kaldıracak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.