Samsung, Galaxy Note III'ü iş ortaklarına sergileyecek

Galaxy S4'ü resmiyete kavuşturan Samsung, şimdi de Note III hazırlıklarına başladı.

Samsung, Galaxy Note III'ü iş ortaklarına sergileyecek

Samsung, Galaxy Note ile farklı bir platform oluşturdu. Phablet olarak adlandırılan bu platform için, farklı üreticilerden de ürünler pazara sunuldu ancak hiçbiri Galaxy Note serisi kadar popüler olmadı. Son olarak LG cephesinden Optimus G Pro, Note serisine ciddi bir rakip olarak gösteriliyor.

Samsung, Galaxy Note ile 10 milyon satış rakamını geride bırakırken, Galaxy Note II ise 100 günlük bir sürede 5 milyon satış rakamına ulaşmıştı. S-Pen kalem ile keyifli bir kullanıcı deneyimi sunan Note serisinin yeni üyesi, yüksek olasılıkla eylül başında düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde görücüye çıkacak. Güney Kore’den gelen iddiaları değerlendirecek olursak, Samsung’un telefonla ilgili bir dizi prototipler oluşturduğu ve bu çalışmaları iş ortaklarına sunacağı konuşuluyor.
1363710466_samsun-galaxy-note-3-6.jpg

Galaxy Note III’te muhtemelen ekran boyutu büyüyecek. Ancak bu noktada henüz kesinlik kazanan bir bilgi yok. Bir dönem 6.3-inçlik bir ekran telaffuz edilse de, 5.9-inçlik bir boyutun daha gerçekçi dolduğunu belirtmekte yarar var. Galaxy Note II’nin 5.5-inçlik ekranında sonra bu değerde bir ekranın telefonda yer alacak olması pek olası bir ihtimal. Galaxy III’ten Galaxy S4’ geçişte telefon boyutlarını aynı tutan Samsung, buna rağmen ekranı 5-inç seviyesine çıkardı. Galaxy Note II’den Note III’e geçişte de benzer bir strateji ön görülebilir.