Mobil

Samsung Galaxy Note serisi sona mı erdi?

Samsung Galaxy Note 7 patlamaları nedeniyle Galaxy Note serisi son mu buldu? Galaxy Note serisi artık olmayacak mı?

Samsung Galaxy Note serisi sona mı erdi?

Samsung, Galaxy note 7 sorunu nedeniyle şirketin Note markası da risk altına girdi. Artık kullanıcılar Note modellerine şüphe ile yaklaşacak ve alma konusunda her zaman çekimser kalacak.

Samsung, Galaxy Note serisini satın alacak sadık müşterileri oldukça fazla olduğunu düşündüğü için Note markası altında yeni phablet telefonlar tanıtmaya devam edecek. Ancak Galaxy Note 7 faciası genel algıyı son derece değiştirdi.

Samsung Galaxy Note serisi sona mı erdi?

Özel Kore-Insight Enstitüsü yardımcı şefi Kim Duk-jin, Samsung’un önümüzdeki yılın başlarında tanıtacağı Galaxy S8’in bile tüketiciler tarafından tehlikeli bulunabileceğini ve Note markasının bırakılması gerektiğini düşünüyor.

1476280700_jbareham1608111180b0045.0.0.jpg

Enstitü, Galaxy Note 7 akıllı telefon üzerindeki olumsuz algı ağustos ayında % 34 iken Ekim ayında % 53 olduğunu söyledi. Sonuç olarak, olumlu algı aynı dönemlerde % 62’den % 42’ye düştü.  Samsung Note markasının batıp batmayacağı belirsiz ancak, Güney Koreli üretici muhtemelen Galaxy marka başarılı diğer modellerini kurtarmak için çalışacak.

Saenuri Partisi milletvekili Lee Hae-hoon, Galaxy Note 7 üretimini durdurmak için Samsung'un maliyetinin yaklaşık 2,2 trilyon won (1 milyar 900 milyon$) olabileceğini tahmin ediyor. Ona göre, " Samsung Galaxy marka itibarını kurtarmak için paradan vazgeçmiş gibi görünüyor." 

Samsung’un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S8’in farklı özellikler ve daha güçlü donanım ile gelmesi bekleniyor. Bakalım Samsung, Galaxy S8 ile kendini kurtarabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.