Mobil

Samsung, Galaxy Note serisi telefonların özelliklerini karşılaştırıyor

Güney Koreli üretici yayınladığı infografikte Galaxy Note 4 ve diğer Note serisi cihazların özelliklerini karşılaştırıyor.

Samsung, Galaxy Note serisi telefonların özelliklerini karşılaştırıyor

2011 yılında Galaxy Note tanıtıldığında 5.3-inç ekranlı telefon mobil sektörde eleştiriyle karşılanmış ve bu denli büyük bir telefonun kullanıcılar tarafından benimsenmesine ihtimal verilmiyordu. Samsung’un bir numaralı rakibi Apple'ın o dönem iPhone 4S’te 3.5-inç ekran kullanıldığı hesaba katıldığında Samsung’un Galaxy Note’da 5.3-inç ekrana yer vermesi şaşkınlık yarattı.

Galaxy Note önemli bir başarı elde ederek 10 milyon satış rakamın geride bıraktı. Mobil dünyası gün geçtikçe büyük ekranlı telefonlara yöneldi ve sadece birkaç yıl sonra mini kategorisine konumlandırılan cihazlarda bile ekran boyutu 4.8-inç seviyesine yükseltildi. 

Galaxy Note serisinin her yeni üyesi Galaxy Note’un başarısını bir adım daha ileri taşımayı başardı. Samsung geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 4’ü duyurdu ve telefonun büyük ekranlı cihazlar kategorisinde bir kez daha en çok tercih edilecek model olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Samsung,  Note serisi telefonlarda tasarım, donanım ve yazılım tarafını sürekli olarak geliştirdi. Üç yıllık süreçte Note serisinde nasıl bir değişim yaşandığını merak ediyorsanız alt bölümde Samsung’un yayınlandığı infografiğe göz atabilirsiniz. 

1409979282_samsung-galaxy-note-4-vs.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.