Mobil

Samsung Galaxy S 3'ün kaynak kodları yayınlandı!

Galaxy S 3 için hazırlanacak Custom ROM'lar Samsung tarafından destekleniyor!

Samsung Galaxy  S 3'ün kaynak kodları yayınlandı!

Samsung geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisinin kaynak kodlarının tamamını geliştiriciler için yayınlayarak, Custom ROM süreçlerinin hızlanması için elinden geldiğince gayret gösteriyor.

Tüm dünyada 10 milyonu geçik bir ön sipariş alan Galaxy  S 3 ülkemizde şu günlerde resmen satışa başladı. Binlerce siparişi verilen Samsung'un yeni amiral gemisi için mobil sektörünün şuanda en gözde telefonlarından birisi.

1338638455_sg6.jpg

Samsung bildiğiniz üzre Custom ROM süreçlerini desteklemek için geçtiğimiz senelerde CyanogenMod' ekibinden geçtiğimiz senelerde kendi bünyesine bazı elemanları geçirdi. Bildiğiniz üzre S 3'ün çıkma aşamasında Samsung pek çok S 3 prototipi yayınlamış, binevi Microsoft'un Windows'u çıkarma sürecindeki gibi halka sunarak hataları ve değerlendirmeleri alıyor.

1338704504_galaxys3opensourcekod1338634968.jpg

Belirtilmesi gereken bir diğer nokta ise Samsung'un, amiral gemisi için çıkartılması beklenen Custom ROM'larda Samsung'a özel yazılımlar da kullanılacak, yani Custom ROM yüklemeden iki üç kere düşünmenize gerek kalmayacak.

Kaynak kodlarını indirmek için opensource.samsung.com'a gidebilirsiniz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.