Mobil

Samsung Galaxy S IV göz takibi ile sayfa kaydıracak

Göz doldurucu özellikler sunması beklenen telefonda yazılım desteğininde üst seviyede olması bekleniyor.

Samsung Galaxy S IV göz takibi ile sayfa kaydıracak

Merakla beklenen telefon için iddialara dur durak bilmiyor. Bir süre önce Android’in safhaliyle test edilen Galaxy S IV için bir dizi teknik özellikler ortaya çıkarken, yazılım cephesinde de bazı yeniliklerden bahsedilmeye başlandı. Android 4.2 ile hayatımıza giren ve 360 dereceye kadar panoramik çekimler sağlayan Photo Shere ile benzer özellikler sergilemesi beklenen Samsung Orb, izlenen videonun gözle durdurulmasına olanak sağlayan Eye Pause, video ve sayfaların kaydırılmasına olanak sağlayan Eye Scroll ilk bakışta bahsi geçen yazılım özellikleri arasında yer alıyor.
1362432326_1.png

New York Times’a göre söz konusu yazılım uygulamalarında Eye Scroll desteğinin fazlasıyla dikkat çekeceği Samsung’da görev yapan bir yazılım mühendisi tarafından belirtiliyor. Kullanıcılara tarafıdan bir hayli ilgi çekeceği iddia edilen özellikle ön kameranın algıladığı göz, ekran ya da sayfanın en alt bölümüne indiğinde sayfa geçişi otomatik olarak gerçekleşecek.

Galaxy S III’te akıllı bekleme özelliği ile telefona bakıldıkça ekranı açık tutmayı sağlayan Samsung’un yeni nesil akıllı telefonunda da benzer teknolojileri sergilemesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yorumlar
okan
göz tembelliğine iyi gelir
Cevapla
Gakko
helal sana samsung
Cevapla
gakko killer
gakko defol git bu siteden
Cevapla
mudur
xperia master
Cevapla
Ikitersbirdüz
Göz ile kontrol olayı güzel samsungu tebrik etmek lazım benden çalmış olsa da teknolji nin gelişimi için önemli bi adım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.