Geçen ay tanıtılan ve Türkiye pazarında da satışa sunulan Samsung Galaxy S10 cep telefonu modellerinin en önemli yeniliği delik şeklinde ön kameraya sahip olmaları. Galaxy S10E ve Galaxy S10 modellerinde tek, Galaxy S10+ modelinde ise iki adet delik şeklinde ön kamera bulunuyor. Bu ön kameralar ekrana gömülü olduğu için kullanım sırasında gizlenme ihtiyacı duyuluyor.

İşte bunun önüne geçmek isteyen kullanılıcılar geliştirdikleri masaüstü desenleri yani wallpaper tasarımları ile bu delikleri gizlemenin yolunu da bulmuş. Tamamen kullanıcıların kendi geliştirdiği bu yöntemle kamera delikleri zeki bir şekilde gizlenebiliyor.

Biz de özellikle Reddit üzerinde bulduğumuz ve bir kısmını çok beğendiğimiz bu tasarımları sizlerle paylaşmak istedik. Bu sayede eğer bu telefon modellerden birine sahipseniz ön kamera deliklerini gizleyebileceksiniz.

Ana kameralara geldiğimizde ise S10 ve S10+ modelleri aynı kamera modüllerini kullanıyor. 16 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açı ve 12 MP 2X telefoto kameradan oluşan bu modül, S10E modelinde dual ana kameraya dönüşüyor. Yani S10E'de dual kamera bulunuyor. Bu kameralardan biri 12 MP ana kamera iken diğeri 16 MP ultra geniş açı özelliği sunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.