Mobil

Samsung Galaxy S10 nasıl olacak?

Önümüzdeki yıl tanıtılacak olan yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S10 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte telefonun muhtemel özellikleri.

Samsung Galaxy S10 nasıl olacak?

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 2016 yılında çıkan Galaxy Note 7'si 64 GB'lık bir temel depolama alanına sahipti ve o zamandan bu yana diğer tüm üst seviye telefonlar, en az 128 GB'lik depolama alanına sahip oldu.

Yeni Samsung telefonları için onaylanan hızlı depolama geliştirmesi ile Galaxy S10 da önceki amiral gemisi gibi minimum 128GB depolama alanı ile geleceğe benziyor. 

Qualcomm'un Hong Kong'daki 4G / 5G zirvesinde konuşan şirketin Mobil Bellek Ürünleri Sorumlusu'na göre, UFS 3.0 adı verilen daha yeni ve daha hızlı bir depolama teknolojisi, Samsung cihazlarında 2019'un başlarından itibaren piyasaya sürülecek. 

Yeni UFS 3.0 teknolojisi, 3D NAND üretimindeki yeni geliştirmelerden yararlanıyor, bu da belleğin telefonunuzda çok daha az yer kaplaması ve üst düzey cihazlarda bulunan depolamadan iki kat daha hızlı olmasını sağlıyor. Kullanırken cihazınızın hızını artıracak ve ayrıca 5G bağlantısının desteği için telefonunuzu geleceğe hazır hale getirecek.

Galaxy S10 nasıl olacak?

UFS 3.0, 2019'un ilk yarısında piyasaya sürülecek, bu yüzden önümüzdeki yıl tanıtılacak Samsung Galaxy S10 için hazır olması bekleniyor. Önceden Samsung'un S serisi ürünlerinde 64 GB depolama kapasitesi bulunuyordu, ancak bu teknoloji sadece 128 GB, 256 GB ve 512 GB modüller halinde geliyor.

Depolama yapan firma Micron, 1 TB UFS 3.0 modülleri üzerinde de çalıştığını ve bunun 2021 için hazır olacağını doğruladı. Birkaç yıl içinde 1 TB dahili depolama cihazlarını görmeyi bekliyoruz.

Samsung bu yılki Galaxy Note 9'un 1 TB depolama alanına sahip ilk telefonlardan biri olacağı reklamını yaptı. Ancak gerçek şu ki bu değere, dahili 512GB'lık bellek ve 512 GB bir bellek kartı ile ulaşmak mümkün oluyor.

Bu telefon aynı zamanda, sadece 128 GB ve 51 2GB seçenekleri sunarak 64 GB'lık depolama kapasitesini listeden çıkaran ilk Samsung oldu, ancak Galaxy S10'un 64GB'lık boyutu aynı şekilde çıkarıp çıkarmadığı hala belli değil.

Gelecek sene 25 Şubat'ta başlayacak olan MWC 2019'da Samsung'un Galaxy S10 cep telefonunu duyurulmasını bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.