Mobil

Samsung Galaxy S10 yüzünü gösterdi

Samsung'un önümüzdeki yıl tanıtması beklenen S ailesinin yeni modeli S10'a ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf yayınlandı.


Her yıl standart olarak S ailesine yeni bir model katan Samsung'un önümüzdeki yıl çıkacak telefonunu S10 olacak. Bu yeni modelin tanıtılmasına çok vakit olsa da birçok bilgi ve fotoğraf internette bulunuyor. Bunlardan biri de Twitter'daki Ice Universe isimli kullanıcının yüklediği Galaxy S10 prototip fotoğrafı oldu. Kullanıcının yüklediği fotoğrafta neredeyse sıfır çerçeveli bir telefon görünüyor. Telefonun bütün kenarları standart bir çerçeve uzunluğuna sahip. Fotoğraftan anlaşıldığına göre telefonda ön yüzde parmak izi okuyucu ve ön kamera bulunmuyor. Bu da akıllara ekrandan parmak izi okuma teknolojisini ve ön kameranın da üst yan yüze alınması gibi bir durumu getiriyor.

Samsung’un ön kamera sorununu nasıl çözeceğini henüz bilinmiyor ancak geçtiğimiz günlerde Çinli üreticiler Oppo ve Vivo benzer tasarımlı akıllı telefonlar tanıtmıştı. Vivo Nex ve Oppo Find X’ta kameralar mekanik bir sistem sayesinde gerektiğinde cihazdan çıkarılıyor ve kullanılabiliyordu. Henüz kesin olmasa da Galaxy S10’da da benzer bir sistemin olacağı tahmin ediliyor. Parmak izi okuyucu içinse ekrana entegre bir çözüm kullanılabilir ya da arka yüzde bir parmak izi okuyucusu olabilir.

Samsung Galaxy S10 yeni Exynos işlemci ile gelebilir

Yine Ice Universe isimli kullanıcının paylaşımına göre 2019’ta tanıtılacak olan Samsung Galaxy S10’da yeni Exynos işlemcisi kullanılacak. Piyasada bulunan işlemcilerden çok daha gelişmiş olacağı belirtilen Exynos 9820 ile Galaxy S10, performans olarak da rakiplerini epey zorlayacak.

Bu arada her zaman yaptığımız uyarı tekrarlayalım: Bu tarz sızıntılar her zaman gerçek olmayabiliyor. Ayrıca gerçek olsa bile firmalar bu tip ürün geliştirmelerinden birden fazal prototip ile çalışıp nihai üründe bunlar arasından bir seçim yapabiliyor. 

Yorumlar
Toğrul
bundan sonra telefona daha ne yapılabilir çok merak ediyorum.
Cevapla
yunus
keşke bu tasarımla gelse(ama kamera sorununu oppo find X gibi çözecekse sağlıklı olmaz kanımca)
Cevapla
caner
bu saçma sapan konuları haber diye yayınlamayın kalite düşüyor
Cevapla
Ünsal Sarıtoprak
Merhaba Caner, teknoloji dünyasının her alanına hizmet vermekteyiz. Genel olarak ortaya çıkan bu sızıntılar zaman zaman gerçekte olabilmekte. Bunları da değerlendirmek gerektiğini düşünüyoruz. Ancak dilersen tabii ki es geçebilirsin sızıntı haberlerimizi. Anlayışın için şimdiden teşekkür ederim.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.