Mobil

Samsung Galaxy S11 ikinci nesil 108 MP kamera kullanacak

İddialar doğruysa Samsung Galaxy S11'de ikinci nesil 108 MP çözünürlüklü bir kamera bulunacak.

Samsung Galaxy S11 ikinci nesil 108 MP kamera kullanacak

Geliştirme çalışmaları aylar öncesinden başlayan Samsung Galaxy S11 ile ilgili yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Telefonla ilgili yeni iddia ise marka tarafından geliştirilen ikinci nesil 108 MP çözünürlüklü bir kameraya sahip olacağı yönünde. Samsung'un halen kullanımda olan 108 MP çözünürlüklü ISOCELL Bright HMX isimli bir sensörü bulunuyor. Hatta resmi olarak duyurulmasa da Xiaomi'nin CC9 Pro modelinde bu sensörün kullanılacağı da düşünülüyor.

Samsung Galaxy S11 ikinci nesil 108 MP kamera kullanacak

Twitter'da Ice universe hesabı tarafından ortaya atılan iddiaya göre Samsung, alaxy S11 ailesinde 108 MP çözünürlüklü sensöre sahip yeni nesil bir kamera kullanacak. Aslında Samsung'un bu yeni nesil 108 MP çözünürlükü kamerası 27 MP çözünürlük sunuyor. Bu çözünürlük sensör seviyesinde 4 ile çarpılıp (uzun ve karmaşık işlemlerden sonra) 108 MP'ye yükseltiliyor. Elde edilen sonuç gerçek bir 108 MP sensör gibi olmasa da ona yakın bir kalite veriyor.

The Galaxy S11 has a high probability of using a new 108MP sensor.

Ortaya atılan iddiayı doğrulayacak bir bilgi henüz bulunmuyor. Halen geliştirme aşamasında olan Samsung Galaxy S11 ile ilgili detayların önümüzdeki aylarda belli olması bekleniyor.

Yorumlar
İsmail Özdemir
Samsung galaxy es11 uydu telefonuyla birleşse mukemel olur dünyada bi ilk olur çok yakın bi zamanda bütün Akılı cihazlar çöp olacak yerine Akılı uydu telefonlar Allacak her ay yeni telfon üretiliyor bu gerçekten korkunç şimdiki nesil hep özenti yeni telefon çıktımı hemen alıyorlar çoğu bilinçsiz kulanıyor hep para tuzağı yazık
Cevapla
Sss
Gerçek çözünürlük olmazsa ne anladım o işten sadece megabaytı yüksek olacak resmin hafızaya yazık
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.