Mobil

Samsung Galaxy S21 FE bekleyenlere kötü haber

Samsung Galaxy S21 FE cihazını bekleyenler için kötü haber geldi. Cihazın lansmanı Ekim ayına kadar ertelenmiş olabilir.

Samsung Galaxy S21 FE bekleyenlere kötü haber

Samsung'un bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğini 3 Ağustos'ta gerçekleştireceği söyleniyor. Şirketin bu etkinlikte Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch Active 4'ü tanıtması bekleniyor. Bunlara ek olarak beklenen bir diğer cihaz da Galaxy S21 FE idi. Ancak teni bir rapora göre, Galaxy S21 FE'yi bekleyenler bir süre daha beklemek zorunda kalacak.

Samsung Galaxy S21 FE lansmanı ertelendi

Samsung Galaxy S21 FE bekleyenlere kötü haber - Resim : 1

Galaxy S21 FE, S20 FE'nin halefi olarak piyasaya sürülecekti. Bugün gelen bir rapora göre cihazın gelişi Ekim ayına ertelenecek. Bununla da kalmayıp cihaz sadece belirli pazarlarda piyasaya sürülebilir. Ertelemenin nedeni ise tedarik zinciri sorunları. Gecikmenin birincil nedeni,  Snapdragon 888 yongalarının eksikliği. Bu tedarik problemi 2022'de gelmesi planlanan Galaxy Note serisini de etkileyecek gibi duruyor.  

Galaxy S21 FE'nin erteleneceği söylentileri yeni değil. Şirket bir süredir bu söylentileri yalanlıyor ve lansmanın belirlenen tarihte gerçekleşeceğini söylüyordu. Ancak bugün, Financial News tarafından yayınlanan yeni bir rapor konuyla ilgili son noktayı koydu. Samsung Galaxy S21 FE'nin çıkışı resmi olarak Ekim'e kadar ertelendi. Cihaz  bir Qualcomm Snapdragon 888 yonga seti ile gelecek. Ancak cihazın belli pazarlarda piyasaya sürülme konusu ise muamma. Söylentilere göre Samsung Galaxy S21 FE'yi kendi anavatanında bile piyasaya sürmeyebilir. Cihaz Çin veya Japonya pazarına bile gelmeden Avrupa'da piyasaya sürülebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.