Samsung Galaxy S21 FE yolda! İşte özellikleri!

Birçok kullanıcı tarafından merakla beklenen Samsung Galaxy S21 FE modelinin piyasaya çıkış tarihi yavaş yavaş kendini göstermeye başladı.

Samsung Galaxy S21 FE yolda! İşte özellikleri!

Güney Kore'li üretici Samsung ürün gamını genişletmeye hız kesmeden devam ediyor. Bugün ortaya çıkan yeni bir gelişme Galaxy S21 FE modelinin vitrine çıkış tarihinin yakın zaman içinde gerçekleşeceği iddialarını oldukça güçlendirdi. 

Samsung Galaxy S21 FE yolda! İşte özellikleri!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiş olduğu Galaxy Unpacked etkinliğinde katlanabilen akıllı telefon modeli olan Z Flip3 ile birlikte bir diğer katlanabilir akıllı telefon olan ve piyasadaki en yüksek teknolojilere sahip Galaxy Z Fold3 modelini resmen tanıtmıştı.

Ürün gamını hız kesmeden genişletmeye devam eden Samsung, içinde bulunduğumuz 2021 yılının başında düzenlediği lansmanda Galaxy S21 serisini tanıtırken, merakla beklenen Galaxy S21 FE modeli için ise sessizliğini korumuştu. Şirket sessiz kalınca, yaşanan çip krizinin ardından telefonun tanıtım tarihini ertelediği bile düşünülmüştü.

Ancak ortaya çıkan yeni bir gelişme Zira Bluetooth standartlarının geliştirilmesini ve Bluetooth teknolojilerinin ve ticari markalarının üreticilere lisanslanmasını denetlemesi ile bilinen kuruluş olan Bluetooth SIG tarafından resmen onaylanmasının ardından, Galaxy S21 FE modelinin yakın zaman içinde piyasaya sürüleceği iddiaları oldukça güçlendi.

Samsung Galaxy S21 FE yolda! İşte özellikleri! - Resim : 1

Şu ana kadar ortaya çıkan sızıntılara göre ise telefonun bilinen özellikleri şu şekilde; 6,4 inç AMOLED ekrana sahip olması beklenen cihaz, FHD+ çözünürlük ve 120Hz yenileme hızı ile oldukça akıcı bir görüntü sunacak. Diğer yandan Snapdragon 888 işlemci tarafından desteklenecek olan cihaz, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olacak.

Galaxy S21 FE modelinin arka tarafında ise üç adet kamera yer alacak. Tüm bunların yanı sıra ön tarafında 32MP ön kamera ve hızlı şarj desteğine sahip olan cihaz 4.370mAh batarya kapasitesi ile uzun süren kullanım vadedecek. Eğer sızıntılar doğru ise Galaxy S21 FE modeli açık yeşil, açık mor, beyaz ve gri  renklerde piyasaya sürülecek.