Mobil

Samsung Galaxy S21 şarj aleti ile gelmeyebilir

İddialar doğruysa Apple'ın izinden giden Samsung da Galaxy S21 kutusuna şarj cihazı ve kulaklık koymayacak.

Samsung Galaxy S21 şarj aleti ile gelmeyebilir

Güney Kore'de ortaya atılan iddialara göre Samsung, Galaxy S21 serisi için Apple'ın kutu içi şarj cihazı ve kulaklık sunmama yaklaşımını izleyecek. İnternete sızan bazı bilgilere göre , Samsung Galaxy S21'in kutusunda Apple'ın yaptığı gibi sadece USB Type-C kablosu bulunacak. Yani kutudan şarj adaptörü ve kulaklık çıkmayacak. 

Samsung Galaxy S21 şarj aleti ile gelmeyebilir

Samsung, ilk Galaxy S'den en yeni Galaxy S20 serisine kadar S serisi telefonlarıyla  kablolu bir kulaklık, USB kablosu ve şarj adaptörü verdi.

Kutu içindeki aksesuarları kaldırmak ve daha küçük kutular kullanmak potansiyel olarak çevreye fayda sağlayabilir. Bununla birlikte, nakliye maliyetlerindeki tasarruf ve şarj cihazlarının ayrı satılmasından elde edilen gelir her şeyden çok Samsung'a fayda sağlayacak gibi görünüyor.

Kutudan çıkan şarj cihazlarının çıkarılmasının daha düşük seviyedeki Samsung cihazlarını da etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 12 modellerini tanıtan Apple, 4 telefonun da kutusundan şarj cihazı ve kulaklık çıkmayacağını duyurmuştu. Marka bu düzenleme için çevrecilik bahanesi ileri sürüyor olsa da kutuların küçülmesi lojistik maliyetlerini azaltacağı gibi ek adaptör ve kulaklık satışlarından elde edilecek gelirin de artacağı görülüyor. 

Yorumlar
Mustafa
Araba alıyorsun aküsü yok işe bak aslında bunu yapanların TLF almayacaksın ki boylarının ölçüsünü alsınlar
Cevapla
Soner
Böyle saçmalık olurmu tamam kulaklıği anlarımda şarj aleti olmaması aptalca
Cevapla
Veli
Çok tinimdaydi
Cevapla
yakup
yaptıkları çok saçma ben telefonu almak için para verecem içine koymicaklar
Cevapla
Tk28
Şarj cihazının ücreti telefonun fiyatından düşerse ayrıyetten şarj aleti alınabilir tabi vergiler ile yine girer o ayrıda 🤦
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.