Mobil

Samsung Galaxy S21 Ultra arka kamera detayları netleşiyor!

Samsung Galaxy S21 Ultra, güncellenmiş bir 108MP kamera ve lazer otomatik odaklamaya sahip olacak.

Samsung Galaxy S21 Ultra arka kamera detayları netleşiyor!

Samsung'un 14 Ocak'ta Galaxy S21 Ultra'yı piyasaya süreceği söyleniyor ve bir sızıntıya göre, telefonun kamerası selefi üzerinden güncellenecek.

Samsung Galaxy S21 Ultra arka kamera detayları netleşiyor!

Galaxy S21 ailesinin en iyi modeli olacak olan Samsung Galaxy S21 Ultra için çeşitli sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son gelen sızıntıya göre, telefonun kamerası selefi üzerinden güncellenecek. Tıpkı Galaxy S20 Ultra modelinde olduğu gibi, 108MP sensöre sahip olacak olan modelde, bu sefer ToF kamera sensörü yer almayacak.

Sağlam kaynak olarak bilinen Ice Universe’in Twitter ve Weibo'da gerçekleştirmiş olduğu paylaşımlara göre; Cihazın arkasındaki ana kameranın 108 megapiksellik Samsung HM3 sensörü kullanacağı ve bu sefer ToF kamera sensörü yer almayacak olduğu ifade edilmiş.

Biraz daha fazla ayrıntıya değinecek olursak, Samsung Galaxy S21 Ultra'nın gece fotoğraflarını biraz daha hızlı çekecek olduğu ve yüzde 12 daha iyi ışık duyarlılığı getireceği söyleniyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra arka kamera detayları netleşiyor! - Resim : 1

Daha önceki sızıntılara göre cihazın bilinen diğer özellikleri ise şu şekilde;

Cihaz, 6,8 inç AMOLED ekran üzerine kuruluyor olacak ve bu ekranda 120 Hz yenileme hızı sunacak. Ayrıca cihazın 5.000 mAh pil taşıyacak olduğu da diğer bilgiler arasında. Ekran deliğinde yer alan selfie kamerasının 40 megapiksel çözünürlüğe sahip olacak olduğunu ayrıca belirtelim. Galaxy S21 Ultra'nın, gücünü bazı pazarlarda 5 nm Snapdragon 875 işlemciden alırken, Türkiye gibi bazı pazarlarda ise 5 nm Exynos 2100 işlemciden alacak olduğu de yine gelen bilgiler arasında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.