Samsung Galaxy S21'e Android 14 güncellemesi

Samsung, Galaxy S21 serisine Android 14 güncellemesini sunarak cihazların işlevselliğini artırıyor.

Samsung Galaxy S21'e Android 14 güncellemesi

Samsung, geçtiğimiz hafta Android 14 tabanlı OneUI 6.1 işletim sistemini uygun cihazlara sunmaya başladı. Şu ana kadar bu güncelleme, beşinci nesil Galaxy Z katlanabilir telefonlar, Galaxy S23 FE, Galaxy A54 ve Galaxy A345G'ye ulaştı. Şimdi ise Güney Koreli marka, Avrupa pazarlarındaki birkaç yıllık Galaxy S21 serisi kullanıcılarına en son yazılım güncellemesini gönderiyor. Bu akıllı telefonlar, 2021 yılında kutudan çıkarken Android 11 tabanlı OneUI 3.1 ile tanıtılmıştı. Şu anda Android 13 ile OneUI 5.1 kullanıyorlar.

Galaxy S21 serisi, OneUI 6.1 güncellemesini alıyor. Avrupa'daki birçok Galaxy S21 serisi kullanıcısı, İsviçre'den başlayarak birimlerine Android 14 tabanlı OneUI 6.1 güncellemelerinin geldiğini bildiriyor. En son sürümün yazılım versiyonu G991BXX U9FWK2 / G991BOXM9FWK2 / G991BXXU9FWK2 şeklinde. Boyutu 2.28GB olduğundan, kararlı bir internet bağlantısı üzerinden indirilmesi öneriliyor. Güncelleme ayrıca Kasım güvenlik yamasını da içeriyor.

Samsung Galaxy S21'e Android 14 güncellemesi

Hangi Galaxy S21 serisi cihazının en son güncellemeyi aldığı henüz net değil. Özellikle S21 serisi birkaç ay önce OneUI 6.1 beta programındaydı. Yakında daha fazla bölgeye genişletilmesi bekleniyor. Avrupa'daki kullanıcılar, Ayarlar > Sistem Güncellemesi > İndir ve Yükle yolunu izleyerek en son yazılım sürümünü kontrol edebilirler. Güncelleme için bir uyarı yoksa, Güncellemeleri Kontrol Et'e dokunarak güncellemenin olup olmadığını öğrenebilirler. Eğer güncelleme hala görünmüyorsa, bu, güncellemenin aşamalı bir şekilde dağıtılması ve tüm cihazlara ulaşmasının biraz zaman alabileceği anlamına gelir.

Lansman sırasında Samsung, Galaxy S21 serisi için dört yıl yazılım güncellemesi sözü vermişti. En son Android 14 tabanlı OneUI 6.1, üçüncü büyük işletim sistemi güncellemesi. Akıllı telefonların gelecek yıl Android 15'e son ve son güncellemesini de alması bekleniyor.