Samsung Galaxy S23 Ultra ve S22 Ultra kamera karşılaştırması sızdırıldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından geliştirilen ve gelecek yılın başında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S23 Ultra’nın kamera performansı sızdırıldı.

Samsung Galaxy S23 Ultra ve S22 Ultra kamera karşılaştırması sızdırıldı

Amiral gemisi dünyasında çekişme hiç bitmezken, genelde rekabete konu özellikler iki başlık altında toplanıyor. Akıllı telefon kullanıcılarının ilk baktıkları şey yonga seti olurken, en az bu donanım kadar önem taşıyan bir başka özellik ise tabi ki kamera oluyor. İşte bu durumun farkında olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung’da, yeni amiral gemisinde en çok kamera özelliğine odaklanacaktır.

Şirketin Galaxy S23 Ultra modelinde 200MP’lik yeni sensörünü kullanmaya hazırlandığı uzun zamandır sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Ancak bugüne kadar şirketin bu hazırlığına dair hiçbir kanıt görememiştik. Ancak dün akşam saatlerinde internete sızan bir görselde, Samsung’un Galaxy S23 Ultra ile Galaxy S22 Ultra modellerini karşılaştırdığı iddia edildi.

Samsung Galaxy S23 Ultra ve S22 Ultra kamera karşılaştırması sızdırıldı - Resim : 1

Samsung Galaxy S23 Ultra ve S22 Ultra kamera karşılaştırması sızdırıldı

Görselleri paylaşan duyumcu tarafından ortaya atılan iddialara göre, birinci görselin 200MP’lik kameraya sahip Galaxy S23 Ultra ile ikinci fotoğrafın ise 108MP’lik kameraya sahip Galaxy S22 Ultra ile çekildiği belirtilirken, her iki fotoğrafın çekiminde de 16x zoom yapıldığı belirtildi.

Görselde yer alan fotoğrafın neresi olduğu ya da neden böyle bir yerin çekildiği tam olarak anlaşılamamış olsa da, Galaxy S23 Ultra ile çekilen fotoğrafın çok daha net olduğu kesinlikle belli oluyor. Bakalım Galaxy S23 Ultra kamera dışında meraklılarına başka ne gibi özellikler sunacak.