Samsung Galaxy S24 FE yakında geliyor

Samsung'un uzun süredir konuşulan Galaxy S24 FE modeli, sonunda gerçek olmaya yakın. İlk test edilen One UI yazılımının ortaya çıkması, cihazın yakında tanıtılabileceğine işaret ediyor.

Samsung Galaxy S24 FE yakında geliyor

Samsung'un uzun süredir söylentileri dolaşan ancak henüz ortaya çıkmamış olan Galaxy S24 FE modeli gerçekten de var gibi görünüyor. Bugün ortaya çıkan yeni bilgilere göre bu modelin yakın bir zamanda geleceği anlaşılıyor.

Bir duyum hesabının aktardığına göre, S24 FE için ilk test edilen One UI yazılımı Samsung'un yazılım sunucusunda belirdi. Bu yazılım S721BXXU0AXE3 / S721BOXM0AXE3 / S721BXXU0AXE3 olarak etiketlendi ve SM-S721B model numarasının Avrupa S24 FE'ye ait olduğu doğrulandı. Samsung'un test yazılımını yeni yüklemesi, cihazın resmi lansmanının henüz uzakta olduğuna işaret ediyor. Ancak şu anda bile S24 FE'nin geleceği kesinleşmiş durumda.

Samsung Galaxy S24 FE yakında geliyor - Resim : 1

Samsung Galaxy S24 FE yakında geliyor

Daha önce bu modelin ya 2024'ün sonlarında ya da yaz aylarında piyasaya sürüleceği söylentileri vardı. Diğer FE modellerinin ne zaman piyasaya çıktığını göz önünde bulundurursak, 2024'ün sonları daha olası görünüyor. Ancak Samsung daha önce de sürpriz yapmıştı, bu nedenle S24 FE'nin daha erken piyasaya sürülmesi de mümkün.

Galaxy S24 FE'nin özellikleri ve çıkış tarihi hakkında daha fazla bilgi geldikçe, kullanıcılar merakla beklemeye devam ediyor. Samsung'un bu modeliyle pazarda nasıl bir etki yaratacağı ise büyük bir merak konusu.

Bilinen Özellikler

Ekran: Galaxy S24 FE'nin 6.4 İnç’lik Dynamic AMOLED ekranla gelmesi bekleniyor. Ekranın büyüklüğü ve çözünürlüğü konusundaki bilgiler net olmasa da, Samsung'un önceki FE modellerine bakıldığında bu bilginin yanlış olması çok da muhtemel gözükmüyor.

İşlemci: Cihazın hangi yonga seti ile geleceği henüz kesinleşmemiş olsa da, Samsung'un kendi Samsung Exynos 2400 yonga setini veya Qualcomm Snapdragon serisinden Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyi kullanabileceği tahmin ediliyor.

Kamera: Galaxy S24 FE'nin arka tarafında çoklu kamera kurulumu bulunması bekleniyor. 50MP ana kamera, 12MP ultra geniş sensör, 10MP 3X telefoto ve 12MP kamera kurulumunun bu telefonda da yerini korumasını bekliyoruz.

Batarya ve Şarj: Batarya kapasitesi hakkında net bir bilgi olmasa da, cihazın 4900 mAh batarya ile geleceği ve 45W hızlı şarj özelliği sayesinde 30 dakikada yüzde 65 doluluk sahip olacağı konuşuluyor.