Samsung Galaxy S24 için yeni tarih verildi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un yeni amiral gemisi için nihai bir tarih daha ortaya atıldı.

Samsung Galaxy S24 için yeni tarih verildi

Samsung’un yeni amiral gemisi serisi Galaxy S24 ailesi, üretim aşamasına geçtiği ve 2024 Ocak ayında piyasaya sürüleceği konusunda giderek artan söylentilerle gündemde. Duyumcu Ice Universe gibi kaynaklardan alınan bilgilere göre, bu telefonlar şu an seri üretim aşamasında. Tüm sızıntılar, cihazların Ocak ayının ortalarına ya da sonlarına doğru tanıtılacağını işaret ediyor. Hatta bazı kaynaklar, bu tarihin daha da erken olabileceğini belirtiyor.

Standart Galaxy S24 modeli, Çin'in 3C sertifikasyon kurumu tarafından onaylandı. Hem standart hem de Ultra modeline ait yüksek kaliteli görseller internete sızdı. Bu görsellere göre, Galaxy S24’ün Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine, 6.17 inç 120Hz yenileme hızına sahip Dynamic AMOLED ekran ve 3900mAh ile 4000mAh arasında değişen bir batarya kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Bazı pazarlarda, standart S24 ve S24+ modelleri Exynos 2400 yonga setiyle gelebilir. Zira S24+ modelinin Kore versiyonu Geekbench'te Exynos 2400 ve 12GB RAM ile görüldü. Samsung'un Galaxy S24 Ultra için Zoom Anyplace ve E2E AI Remosaic gibi yenilikçi özellikleri tanıtmayı planladığı belirtiliyor. Ayrıca, S24 serisinin iPhone 15 Pro’nun tasarımını andıran bir titanyum gövdeye sahip olabileceği yönünde sızıntılar var.

Samsung Galaxy S24 için yeni tarih verildi

Sammobile’ın belirttiğine göre, Samsung'un amiral gemisi modellerini erken piyasaya sürme eğilimi yeni değil. Galaxy S22, 2022'de, Galaxy S23 ise 2023'te Şubat ayında piyasaya sürüldü. Galaxy S21 ise Ocak ayında tanıtıldı. Samsung, Unpacked etkinliklerinde değişikliklere gidiyor. Daha önce ABD merkezli olan bu etkinlikler, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 ile Kore’de yapıldı.

Galaxy S24 serisi, S23 serisinin başarısını sürdürmeyi hedefliyor. Exynos yonga setinin geri dönüşü bazı endişelere yol açsa da, teknoloji topluluğu resmi sürümü ve cihazlarla ilk deneyimi bekliyor. Ayrıca, Galaxy S24 Ultra'nın tüm pazarlarda Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle gelmesi beklentisi var. Özetle, yaklaşan Galaxy S24 serisi, 2024 yılında akıllı telefon pazarı için tonu belirleyebilir.